DOMINANT II podruhé

Vše okolo historických rádií
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1244
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Heptoda » 02.11. 2012, 19:30

Tak, tak, sranda musí být, jak píše Milan jinde :) , no lepší než bít, to je fakt.Leč k věci.(aneb DLPOKRKO).U tohoto raritního gramoradia,no,tak trochu, že áno :lol: , jsou úplně proražena sedla v desce , kam zapadají pružiny pod gramošasí.2 ks jsou kratší, + 1 delší. Kam který patří?? Nechci hloubat, tak se ptám....Za odměnu Vám řeknu, co to je DLPOKRKO :lol: a ZA TO TO SNAD STOJÍ PROZRADIT, NE ???? :idea:
Přílohy
P1050281.JPG
P1050278.JPG
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 871
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Milan » 03.11. 2012, 12:57

No širší část per se opírá o překližku ve skříni.Péra se musí uspořádat tak aby bylo gramo ve vodorovné poloze, tzn. všude stejně vysoko nad překližkou.Kombinací tedy moc není a asi se to bude mírně lišit kus od kusu...
Tedy jsem se rozhodl, že sem napíšu pouze toto a nebudu rozebírat můj supervzácný exemplář tohoto gramorádia, který jsem vyměnil za Telefunken 500...(tedy pouze na obrázku z laserové tiskárny)
Né, že by jsem byl neochotný to rozebrat, ale mám to uložené na půdě kde je celkem zima a tu nemám rád.Ale kdyby snad nebylo zbytí...
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1244
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Heptoda » 03.11. 2012, 17:43

No já nevím... . :? Ono to spíš bude posazeno obráceně,tedy širokým koncem nahoru ke gramu.Dneska jsem dotáhl gramo, doufám, že to je ono,díry v desce sedí.A když prohlížím pod lupou dosedací plošky na šasí grama,vypadá to na otisk pružiny na silnějším konci.No, budu pátrat, jak to v té překližce bylo.To šasí bylo již vymontované :cry: . A je fakt, že silná část pružiny je do díry v desce velká,co se průměru týká.Pokud by to bylo položeno na desce,(pružiny),bylo by to vidět otlačené a navíc, proč tak velká díra,že ?? :? Spíš tam něco bylo o co se slabý konec pružiny opřel.
Přílohy
P1050282.JPG
P1050283.JPG
P1050284.JPG
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 871
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Milan » 03.11. 2012, 18:49

V mém gramu jsou ty pružiny větším konusem v překližce a nahoře nejsou nikterak vypodložené.Soudím podle závlaček ve spodní části, že se v tom nikdo nehrabal.
Přílohy
03112012469.jpg
(41.77 KiB) Zatím ještě nestaženo
03112012476.jpg
(63.74 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1244
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Heptoda » 23.11. 2012, 20:16

Tak pružiny vyřešeny,ano,jsou tím silnějším koncem do desky zatočené !! Rozdíl ve výšce se vyrovná podložkou,pokud neseženu origo. Motor je sestavený , šásko maká jak z praku, dnes mi tu vyhrává, tak snad vše OK. Ale mám dotaz: Mrkněte na fotku, nechybí tam nic? Myslím tím tento ovládací mechanismus reduktoru otáček.Raději nepíšu názor, abych neovlivňoval, :lol: ale gramo není tak na 100% má parketa. A foto nějakého nepobastleného jsem na netu neulovil. Tak jak, páni znalci a majitelé? :
TO Milan: ano, vidím , že ani na Tvém fotu nic není,ale co kdyby, že ááno, ....
Přílohy
P1050359.JPG
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1244
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Heptoda » 13.12. 2012, 12:47

Zdravím všechny zde na stránkách. Tak je problém.Dominant běží OK, ale: vždy po cca 4-5 hodinách, se rozladí na SV Country radio. Přijímám jakoby to byl dálkový příjem. Různé pískání,praskání a jiné pazvuky. Takže totálně rušený příjem. Frekvenci z hlavy nevím, zřejmě Ml.Boleslav, ukazatel na bývalé st. Bratislava, tedy na druhém konci stupnice než Praha. Ta mimochodem hraje dobře, taktéž RJ na DV. Netušíte co to dělá? Ještě zkusím načasovat na jinou dobu, to pro případ, že někde každý den o půl 13 se někde něco zapíná, ale nevím, asi to nebude tak. Spíš se něco děje v bedně. V dílně je kosa, tak musím jít trochu na jisto :lol: , tak se nejdříve ptám,.... Díky.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Jirka84835751 » 13.12. 2012, 14:14

Vratislave,
Kmitočet je : stř. Čechy 1062 AM - SV. Chytám i v Olmiku, také jako dálkový příjem - dnes třeba do cca 11:30. Nevím, jak jsi daleko od zdroje signálu (http://countryradio.cz/).Nevím tedy , jde - li opravdu o jev dálkového příjmu, nebo i v průběhu denního času. Večer při západu nebo ráno před východem a krátce po něm jede signál jako by byl místní vysílač, bez šumu i úniků - doladěný VEF204. Ostatní funkční přijímače se sbírky mi tu dálku nestíhají bez úniků, dokonce mnohé ani citlivostí. Chci dokončit zprovoznění "bedýnky" Lambda 4 (mezi svátky), která by měla být citlivější a stabilnější na příjem.
1.Jedná se o stejný jev v kteroukoli denní dobu vždy po tom uvedeném čase nebo se tak děje na mnou zmíněné závislosti časové?
2.Nemá to náhodou souvislost s blízkostí zapnutí PC nebo TV?
Dej vědět. Přeji pěkný, slunečný, mrazivý zbytek dne.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Jirka84835751 » 13.12. 2012, 15:14

PS "V dílně je kosa, tak musím jít trochu na jisto..."
jak daleko to máš do lesa na dřevo?, nebo Ti chybí brousek? :lol:
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Jirka84835751 » 13.12. 2012, 15:55

Vratislave!
Teď trochu vážněji - dostal jsem obdobný "chlebník" s podobným vybavením jako Dominant - příloha 1 (bez komentáře pro srovnání, zatím nálezový stav),
pak desku od výrobce ULTRAPHONE - příloha 2.Obojí jsem dostal pod stromeček - dárce to nevydržel a donesl, jak našel někde? - na vyhození ... . Nepotkal jsi náhodou prosím (nebo někdo z návštěvníků, prohlížejících si toto vlákno) někde celou skříň, kde se takový obsah v lepším stavu nachází?
Díky za reakci. Přeji stále totéž. :D
Přílohy
večer 001b.jpg
seřizování rychlosti
večer 003a.jpg
ULTRAPHONE
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1244
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: DOMINANT II podruhé

Příspěvek od Heptoda » 14.12. 2012, 15:04

Tak to vezmu od konce... Bohužel, zachovalou bedýnkou nedisponuji.Fakt ne !! Pokud něco uzřím, zajistím a ozvu se. Co se týká kosy v dílně, není na sekání-kosení, jeto ta mrcha co leze za nehty. Do lesa je to asi 6 metrů, leč bojím se vlků. Možná i partyzáni tam budou. (vzápětí vysvětlím). Tak to rušení je vždy mezi 12 a 14 hodinou. Dnes jsem vypnul celý barák, nechal jen bývalé hospodářské stavení, tam totiž vzniká nová dílna, tam nebylo zapnuto nic, a stejný problém. Nakonec jsem odpojil i to a natáhnul prodlužku s kleštěma na konci (ne štípačky ni kombinačky!!!), přicvakl na přívod do baráku a totéž. Samo pak přestalo něco po 14 hodině.A zase příjem jak z partesu. Jen upozorním ještě, že přívod ke mně je 1 km kabelem v zemi, okolo něj nic nevede, nic nekříží cestou, taktéž obydlí nejbližší je km vzdálené. Takže, pominu-li vlivy atmosferické, zbývají ti partyzáni s vysílačkou. Tudíž závěr slovem klasika,( známe my starší z dob dávných z tv vysílání), závada není na našem přijímači. Howg. Amen. Šmytec.
Jo, a ještě něco. Signál FM pěkně dokáže rušit domácí router, to je zvuk! A navíc když je ip telefon, a někdo volá ! Přeji hezký víkend. Všem.
Odpovědět