zavada na vstupe

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
Rudy

zavada na vstupe

Příspěvek od Rudy » 10.11. 2013, 22:22

Dobry den , radio nechce hrat , jen když dam antenu přimo na ladicak . To pak hra naplno, Je to jen šasi , vypada na Blanik. Kde hledat? Nekolikrat se ale rozehralo na antenu normalne ve zdiřce , ale jen chvilu. Dekuju. Rudy.
mezifrekvence445

Re: zavada na vstupe

Příspěvek od mezifrekvence445 » 11.11. 2013, 11:08

"Kde hledat"
Mezi ant.vstupem a ladičákem. Vedení od ant.zdířky, přepínač cívek rozsahů, neporušenost cívek, vazba na lad.kond... Tam někde to bude. Jděte sledovačem od lad.kondu zpět postupně k anteně.
Franta
Příspěvky: 286
Registrován: 17.10. 2011, 09:10
Bydliště: Zlín

Re: zavada na vstupe

Příspěvek od Franta » 28.12. 2013, 19:58

Pokud rádio nehraje na všech rozsazích (??), může jít o přerušení anténních cívek např. po úderu blesku nebo následkem připojení elektrovodné sítě jako antény. Další příčina (...hraje jenom občas...) může být vlhkost vinutí cívek kvůli dlouhodobému skladování někde ve vlhkém sklepě apod.- zkusit pomalu vysoušet, ale v tom případě by anténní vinutí vykazovala aspoň nějaký odpor.
joco
Příspěvky: 49
Registrován: 13.11. 2013, 19:14

Re: zavada na vstupe

Příspěvek od joco » 30.12. 2013, 12:27

Franta mám tiež problém na vstupe antény. vždy keď zapnem rádio na DV, SV,KV a VKV tak mám vždy rovnaký brumot nevieš kde môžem mať chybu ? ešte musím povymienať rezistory ako mi milan poradil, zajtra už by som ich mal mať.
Odpovědět