Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Příspěvek od Milan155 » 10.06. 2022, 19:25

Nemohu nikde najít tento výkres , ani na olradio není. Zatím to renovuji podle výkresu pro Kongres , ale
je tam mnoho odchylek v zapojení i v hodnotách součástek. Výkres pro Kongres mám stažen z oldradia ,
ale bohužel zrovna tento je velice špatně čitelný , zejména typ a číslo součástky. Nemá někdo prosím ten
trošku čitelný výkres / odkaz na něj pro Klasik , v rádiu jsou vidět nějaké úpravy / opravy , takže se v tom velmi špatně orientuji . Díky za tip resp. pomoc.
keszeg
Příspěvky: 32
Registrován: 17.10. 2011, 17:13

Re: Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Příspěvek od keszeg » 10.06. 2022, 20:48

Pan Cingel má hezké fotky, může být dobrým vodítkem.
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Příspěvek od Milan155 » 12.06. 2022, 18:16

Vyřešeno, kolega z EB fora mi poslal mailem servisák na Klasik. Bohužel výkres rozložení součástek pod šasi
(narozdíl od příbuzného Kongresu) v něm chybí, no musím si tedy poradit se schematem a málo čitelnou fotkou
šasi zespodu s označením součástek.
Fotky p. Cingela mi nepomohou, u většiny součástek není ani hodnota a u žádné číslo dle schematu . A já to mám bohužel v "nejhustší" oblasti korekcí, koncové pentody a AVC podivně popřepojované/upravené .
Peca
Příspěvky: 124
Registrován: 04.01. 2016, 16:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Příspěvek od Peca » 18.06. 2022, 10:11

Klasik / Kongres není příliš přívětivé rádio na opravu, hlavně nf část a zdroj. Hoří přepínač korekcí, chrastí dvojitý potenciometr. Zato se dobře slaďuje.
Milan155
Příspěvky: 435
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Klasik - výkres rozložení součástek po šasi

Příspěvek od Milan155 » 18.06. 2022, 14:24

Po výměně hrsti svitků, pár odporů a asi 6 slídových kondů a sladění to hraje na všech rozsazích a dokonce i korekce zdá se řádně fungují . Avšak citlivost není nic moc a na SV a DV to chytá nadprůměrně všudypřítomné rušení. Na KV to hraje pěkně bez rušení, ale kdo by tam co poslouchal... :) . Tu horší citlivost pozoruji při sladění mf zesilovače objektivně podle velikosti vst. signálu z generátoru nutné pro těch cca 50 mW na výstupu. Čím to může být, netuším , elektronky změřené všechny přes 80% , AVC ok , napětí na lampách též v normě. Ještě zkusím změřit , jak funguje detekční dioda u EBL21 , při měření elektronky však byly obě diody v normě, ale je to měřeno už před cca třemi roky. Ladí se to dobře , pokud nejsou vadné slíďáky v laděných obvodech , jako že byly . Holt je to ještě o pár let starší než já se svými neduhy ..... :) .
Odpovědět