Tesla NZC 421 – jak oddělat chasis

Gramofony, kazetové přehrávače, magnetofony, reproduktory, zesilovače a další
Odpovědět
peThe
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05. 2021, 09:18

Tesla NZC 421 – jak oddělat chasis

Příspěvek od peThe » 27.05. 2021, 09:30

Ahoj všichni,

sehnal jsem od táty gramofon se zesilovačem Tesla NZC 421, po výměně přenoskové vložky krásně hraje, ale uvnitř je plnej prachu (ležel strašně dlouho ve skříni). Tak jsem si řek, že ho vyčistím a vysaju jeho vnitřnosti, ale za žádnou cenu nejsu schopnej přijít na to, jak oddělat gamofonovou chasis, která drží na nožičkách na pružinkách. Projížděl jsem si uživatelský manuál, který jsem našel na webu oldradio v PDF, tam o tom bohužel není ani slovo, servisní manuál pro tenhle model jsem na internetu nenašel, ale třeba v manuálu pro podobný NZC 420 o demontáži šasi není ani slovo :(

Nemyslím si, že jsem úplně neschopný člověk, mám zkušenosti s opravami větších i menších věcí, ale tady fakt vůbec netuším. Chasis drží na pružinkách, nikde nemůžu najít, jak ty nožičky odšroubovat, po odejmutí talíře je tam akorát pár otvorů ale v nich nic. Nebo na to jdu ze špatné strany a mám to otevřít zespoda?

Nemá s tím někdo zkušenost? Stejnou šasi má i NZC 420 (tj Tesla HC42).

Díky moc za odpovědi.
hejnej
Příspěvky: 223
Registrován: 06.09. 2013, 17:48

Re: Tesla NZC 421 – jak oddělat chasis

Příspěvek od hejnej » 27.05. 2021, 14:22

Nevim co vlastne k reseni.
Ale tady je pajsl meho gramce - stejna verze bez zesiku.
Přílohy
DSCN7773.JPG
jirka5
Příspěvky: 231
Registrován: 30.06. 2013, 20:41
Bydliště: Very Stupid District (hned vedle okresu Postřižiny)

Re: Tesla NZC 421 – jak oddělat chasis

Příspěvek od jirka5 » 27.05. 2021, 23:17

Jak oddělat chassis? Celkem snadno jakýmkoliv hrubým a násilným zacházením..... :(

Ale ty máš asi na mysli otázku "jak demontovat chassis?". Jednoduše. Zhora to určitě nejde, ale podívej se na tu fotku, co ti poslal hejnej a povol ty čtyři šrouby v překližce zajištěný červenou barvou, a půjde to dolů. Pak můžeš vyčistit i jinak nepřístupné části.
peThe
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05. 2021, 09:18

Re: Tesla NZC 421 – jak oddělat chasis

Příspěvek od peThe » 31.05. 2021, 09:22

Díky moc! Pravda je že “oddělat” je v tomhle kontextu trošku nevhodný slovo :D díky moc! Pod chasis jsou útroby zesilovače, o ty mi šlo především, teď už vím, že zhora cesta nevede :D
Odpovědět