Kazeťák rft GC-6020

Gramofony, kazetové přehrávače, magnetofony, reproduktory, zesilovače a další
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Kazeťák rft GC-6020

Příspěvek od Jirka84835751 » 19.02. 2022, 18:59

Jendo i ostatní zde zúčastnění,
tak:
pátrací akci končím s úspěchem. Mám nejen nové klávesy, a provoz je spolehlivý.
Děkuji všem, kda se účastnili na mém oživení celé sestavy.
Příští rok, 23 dubna 2022 je tomu přesně 40 let od chvíle, kdy bylo ZX Spectrum uvedeno na trh díky slovutnému pánovi jménem Clive Sinclair, potom co neuspěl s "modelem" Sinclair QL .

PS Vím, že se na tomto fóru bavíme především elektronkami, ale doba spěje už ne mílovými ale snad dokonce "giga"kroky dopředu, tak jsem si dovolil vlastní vzpomínku na začátky - koho asi?

Dcery si vzpomněly na dobu, kdy si hrály na "nějakém počítači" (co jsem koupil na černém trhu z Liberce za tehdy "nekřesťanské peníze" a později přikupoval D40 atd), na kterém začínaly už ve školce a dokonce počítaly formou "stavění domečku". Vnuk se chtěl taky naučit "stavět domeček" aby tím uměl lépe počítat už v 1. třídě.
Díky nejen současným "bazarům" ale i jemu jsem stihl "formálně oslavy" v předstihu oživením sestavy svého sbírkového počítače spolu s mgf, mechanikou D40 (která umí nejen 360 ale i 720kB na 5ti 1/4 diskety. Dokonce skoro programy jsou funkční. Navíc jsem dostal spoustu Microdrives Cartridges , které v dohledné době se pokusím zprovoznit ke svému ZX Spectrum+.
K elektronkám se ale brzy vrátím, protože těmi jsem byl odchováván už v učení.
.
.Takto ale vypadá "nová sestava kláves" pro GC 9020.
Přílohy
GC 6020 - nové klávesy.jpg
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Kazeťák rft GC-6020

Příspěvek od Jan55 » 20.02. 2022, 07:33

Jirko, tak to je super, jsi šikula, dílo se nakonec vydařilo jak bylo potřeba. Znám ty chvíle nostalgie, kdy si zavzpomínám na dobu minulou, na ty okamžiky, kdy jsem to prožíval jinak něž to zná dnešní mládež. Tím nic nikomu nenaznačuji :) Ale svým způsobem to byly doby krásné. Tak si užívejte tyto přístroje s jistou nostalgií :thumbsup:
Zdraví Honza.
Odpovědět