HITACHI KH-1040ER

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
kingjan
Příspěvky: 45
Registrován: 17.10. 2011, 11:27
Bydliště: Banská Bystrica

HITACHI KH-1040ER

Příspěvek od kingjan » 24.03. 2013, 10:26

Mám prosbu: nemá niekto vo svojom domácom archíve schému tranzistorového prenosného príjímača HITACHI Model KH-1040ER (asi z roku 1973)? Ak áno, poprosím o kontakt na môj mail. Na Google hľadám, hľadám, ale nenašiel som...
mkat
Příspěvky: 218
Registrován: 24.10. 2011, 16:38

Re: HITACHI KH-1040ER

Příspěvek od mkat » 24.03. 2013, 16:50

Na Radiomuseum.org ju maju ale musiš byť prihlaseny.Skus prezrieť tieto odkazy, či tam nebude niekde aj zadarmo.
Uživatelský avatar
Time
Příspěvky: 158
Registrován: 17.10. 2011, 20:14
Bydliště: Bratislava

Re: HITACHI KH-1040ER

Příspěvek od Time » 25.03. 2013, 13:10

Zdravím,

Nič lepšie ako tento odkaz som nenašiel:
http://www.owner-manuals.com/index.php? ... y=0&brand=
na radiomuseum .org som sa bol pozrieť ale majiteľ prijímača tam žiaľ nevystavuje zapojenie.
kingjan
Příspěvky: 45
Registrován: 17.10. 2011, 11:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HITACHI KH-1040ER

Příspěvek od kingjan » 25.03. 2013, 16:34

Ďakujem za ochotu, páni, ale tieto platby do zahraničia, priznám sa: to je už nad môj štandard :D , veď ja mám problém aj s domácim aukrom... Nemám s tým žiadne skúsenosti a mám z toho viacmenej aj obavu - v mojom veku sa už neexperimentuje. Inak: tých 5 Dollars sa mi ani nezdá veľa, (ten prijímač sa mi veľmi páči, precízna plošná doska a "original Japan", žiadna Ázijská kooperácia) sú stránky kde pýtajú ďaleko viac - ale môj prijímač má vadný IO v koncovom stupni, je tam taký nejaký "čudný" švábik, nemôžem prečítať ani jeho typové označenie, celkom "vyhorel". Vf časť je v absolútnom poriadku, keď som to skúšal sledovačom signálu, bol som prekvapený citlivosťou a selektivitou, dokonca som mal pocit že počujem akýsi krásny a zamatový zvuk - možno to bol výsledok zvuku sledovača (mám ho zhotovený doma s elektrónkou 6L31 na konci a pekne veľkým reproduktorom). Aj ja som zistil že na radiomuseum.org schému nikde neuvádzajú. Aj bez schémy by som tam vedel pribastliť niečo s MBA 810 napr., ale to už je po zberateľskej hodnote. Ešte nejaký čas ho dám stranou, prípadne až by niekto "úradne, jazykovo a administratívne" zdatnejší niečo z tejto stránky objednával, rád sa k nemu pridám s mojou finančnou čiastkou.
Odpovědět