Philips 836A

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
Marho
Příspěvky: 18
Registrován: 17.03. 2020, 14:37

Philips 836A

Příspěvek od Marho » 10.03. 2023, 17:48

Mám takový neobvyklý dotaz. Na stránkách "Historického radioklubu Československého" jsem stáhl firemní popis radia Philips 836A. Schemata, rozmístění součástek, seznam součástek a pod je jasné.
Ale na poslední straně jsou dvě tabulky. Jedna má název ODPOR, druhá KAPACITA
V těch tabulkách jsou různé údaje a já vůbec nechápu , co znamenají a k čemu se vztahují.
Máte - li někdo nějaké vysvětlení, budu vděčen.
Děkuji
Martin Hoch
Uživatelský avatar
Petr Fridrich
Příspěvky: 55
Registrován: 25.06. 2016, 01:28

Re: Philips 836A

Příspěvek od Petr Fridrich » 10.03. 2023, 21:16

Byla to nějaká opravářská pomůcka pro rychlé hledání závady v servisech, metodou "bod po bodu" se kontrolovala místa v zapojení a pokud hodnoty nesouhlasily, hledalo se v odpovídajícím místě. Možná se pletu ale ten servisák není kompletní, mělo by tam být ještě umístění těch bodů, pak to teprve bude dávat smysl. No kdysi jsem se s tím setkal ale nikdy to nepoužil, fakt to sloužilo jen pro opravny, a tak Ti žádné podrobnosti nepovím.
Marho
Příspěvky: 18
Registrován: 17.03. 2020, 14:37

Re: Philips 836A

Příspěvek od Marho » 14.03. 2023, 14:16

Děkuji, myslel jsem si to také. Asi to bylo určeno pro nějaký firemní měřící přístroj. Ty čísla v levé části tabulky možná ukazují na nějaké rozsahy.
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 870
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Philips 836A

Příspěvek od Milan » 16.03. 2023, 22:43

Ano, čísla v levé části tabulky udávají rozsah univerzálního zkoušecího a měřícího přístroje Philips Kartomatik, viz. obrázek zde: https://aukro.cz/philips-merici-pristro ... 6984771428 . A čísla která jsou zapsána v tabulce pak udávají počet dílků ve zvoleném měřícím rozsahu, dalo by se tedy říci, že je to zašifrovaný údaj o hodnotě. Měření se provádělo tak, že se vyndaly všechny lampy, do objímky pro usměrňovačku se strčil sokl který zkratoval všechny dutinky dohromady. Rádio se přeplo a nastavilo na hodnoty v rozpisu. Jeden pól univerzálního přístoroje Philips se zapojil do uzemňovací zdířky a druhým se pak opravář dotýkal bodů podle rozpisu. Ty body jsou vyznačeny ve staženém manuálu kompletně, nic nechybí.
Odpovědět