Přijimač DAB+ do kuchyně

Ostatní co nepatří do předchozích skupin
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vratislav-OK1ZAF
Příspěvky: 139
Registrován: 02.03. 2015, 13:24

Přijimač DAB+ do kuchyně

Příspěvek od Vratislav-OK1ZAF » 21.12. 2022, 22:21

V současnosti máme v kuchyni, přímo pod skříňkami kuchyňské linky, nainstalováno poněkud postarší autorádio. Bohužel příjem VKV (FM) je dost mizerný. Zkreslení FM signálu, dané příjmovými podmínkami, je u mnohých stanic nepřijatelné. Pokud chci poslouchat něco jiného než burácející reklamyplné komerční stanice, mám smůlu. Moc to nevylepšila ani venkovní VKV všesměrovka. Prostě blbé místo pro příjem.

Ze zvědavosti jsem zhruba před rokem v jakési akci zakoupil malý DAB+ přijimač GOGEN typ 300N. Ověřuji si s jeho pomocí možnosti příjmu na různých místech. Velikost tranzistoráku, ale hraje dobře a připojen k zesilovači zní ten DAB přímo skvostně. Naprosto nemožně a neintuitivně je však u toho Gogenu uděláno jeho ovládání, předvolby a vůbec. Hrůza.

Chtěl jsem coby dárek vánoční ženě své milované dát do kuchyně něco lepšího, než ono ošuntěle vysloužilé autorádio a řekl jsem si, že by tam krásně pasoval nějaký ten digitál, co je přímo pro tento účel určen.
Jenomže všechna tahle digitální nádhera má stejně pitomě řešené ovládání. Místo toho, aby to na sobě měla řádku pěti či šesti tlačítek pro předvolené stanice (jako má to staré autorádio) tahle digitální paráda má stejně hloupě řešené postupné projíždění předvolenými stanicemi, kteroužto funkci napřed musím jiným tlačítkem navolit... už vidím, jak by to v běžném kuchyňském provozu dopadlo. Případně je k tomu dálkové ovládání s další spoustou zcela zbytečných funkcí, což je speciálně v kuchyni přímo genitální.

Pomocí strejdy Gůgla jsem projel snad velehafo nabízených DAB zázraků, ale nenalezl jsem cokoliv, co by se alespoň trochu blížilo prosté potřebě snadného, intuitivně přehledného ovládání. Pokud už v nabídce takové rádio bylo, nebyl to DAB, ale klasické VKV FM rádio, které by mělo stejné problémy jako stávající autorádio. V digitálu ani ťuk.

Proto se, vážení kolegové, ptám; narazil někdo z vás na DAB+ rádio, které by prostou potřebu snadné ovladatelnosti splňovalo? Na jedno takové jsem narazil v Anglii, bylo to přesně ono, jenomže Angláni mají prostý DAB, nikoliv DAB+ a tohle rádio v kontinentální Evropě ani nevrzne. Takže milé rádijko zůstalo v Londýnově, kde koná službu přesně takovou, jaká měla být.
Ale v současné nabídce nic. Nevíte, lidi drazí, zda vůbec něco takového v době současné existuje? Já jsem se svým hledáním v koncích.

Takže všechno nejlepší k nastávajícím svátkům vánočním i zdivočelovosti silvestrovské!
A ať je ještě lépe, než vůbec může být!
hejnej
Příspěvky: 158
Registrován: 06.09. 2013, 17:48

Re: Přijimač DAB+ do kuchyně

Příspěvek od hejnej » 22.12. 2022, 15:55

Mam JBL Tuner2
Pouzivam ho jen obcas.
Tlacitka pro predvolby c.1-5
Hraje pekne.
Ma DAB/FM/BT
Je to na vestvene baterie. Dobiji se pres USB.
Odpovědět