Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Rádia, CD, zesilovače, reproduktory a další
Venda
Příspěvky: 53
Registrován: 09.06. 2015, 08:17

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od Venda » 29.10. 2019, 11:21

Např: https://www.obchody24.cz/dvd-prehravac- ... dv-5-p-310 Ono půjde hlavně asi o formát zápisu. Formát WMV se sám nespustí, snad vypálit v jiném formátu či autorun? S tím nemám ale zkušenost. Zkusil jsem ledacos, např převod z WMV na MP3, ale to se vlastně stáhnou jen písničky, které jsou v presentaci jako doprovodná kulisa k obrázkům, mluvené slovo tam není.
Edit: tak ani převod do formátu MP4 nepomohl, nenačte a nenačte.....
Venda
Příspěvky: 53
Registrován: 09.06. 2015, 08:17

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od Venda » 31.10. 2019, 10:09

Hezký den! Vidím, že rada je nad síly tohoto webu, měl jsem ji směrovat jinam, sem to moc nepatří. To je pravda. Ale kam?? Nevíte někdo o webovkách, kde se podobná témata řeší?? :thumbsup: Děkuji.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od Heptoda » 31.10. 2019, 10:48

VVladimir
Příspěvky: 78
Registrován: 30.12. 2016, 20:21

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od VVladimir » 01.11. 2019, 08:05

Jen tak mě napadlo, umí ten přehrávač formát wmw ?
och53
Příspěvky: 9
Registrován: 17.10. 2011, 17:20

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od och53 » 02.11. 2019, 09:44

S jakoukoliv elektronikou probíraného výrobce mám tu nejhorší zkušenost. To nejlepší co doporučuji je se toho rychle zbavit a neztrácet drahocenný čas.
Venda
Příspěvky: 53
Registrován: 09.06. 2015, 08:17

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od Venda » 03.11. 2019, 12:54

Pro nick VVladimir: ano, to si také myslím, že to neumí přehrát tento (WMV) formát. Proto jsem se již dříve ptal, v jakém by to mělo být formátu, jsou to obrázky (fotky) s hudebním doprovodem (písničky). Respektive i jaký konvertor použít, AJ je pro mě velké zlo....
Navíc včera mi v jednom obchodě pan odborník řekl, že to mám mět na DVD, no mě se to nějak nepozdává. Co myslíte , páni věci znalí ??
hejnej
Příspěvky: 223
Registrován: 06.09. 2013, 17:48

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od hejnej » 03.11. 2019, 20:14

Jak to tak z povzdali sleduju...
Obchodnik mimo.
Nejlepsi by bylo pohledat dokundamenty k tomu pristroji doma z krabice k pristroji.
Slusny vyrobce v nich uvede seznam podporovanych medii a formatu dat.
Pokud to neni nejaky vylozene noname pristroj, manual by se mohl valet i na internetu.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od Heptoda » 04.11. 2019, 23:16

Kdo chce návod tak pro něj jsem se ponořil moc moc hluboko do archívu. Ale našel: https://uloz.to/file/l6Jiu1ujDZ1B/img-2 ... 01-new-pdf , a vy si můžete stáhnout sken. Omlouvám se, asi tam jsou některé stránky 2x. Ale už nebyl čas upravit. ;)
RadioX
Příspěvky: 36
Registrován: 12.08. 2015, 20:24

Re: Spouštění CD v přehrávači Hyunday

Příspěvek od RadioX » 05.11. 2019, 23:02

Stolní DVD přehrávače málokdy umí WMV formát (algoritmus komprese v něm používaný je totiž licencovaný Microsoftem a tudíž by za něj musel výrobce platit). Obvykle přehrávače umí jen AVI s "čistým" kodekem, plus xVid a DivX, někdy Matrosku (MKV) a MP4. Je zajímavé, že čím méně značkový přístroj, tím více formátů umí.

Další věc je, že některé přehrávače vůbec multimediální soubory neumi ! Přehrávají jen Audio CD, Video CD a DVD formát. Což je něco trochu odlišného, to jsou v podstatě spíše streamy, než data. Tyhle starší přehrávače v sobě ani nemají potřebné železo na to, aby stíhalo dekódovat v reálném čase vysokokompresní formáty (DivX atd.). Když to přeženu, tak by se to dalo přirovnat k tomu, jako kdybyste chtěli USB flešku připojit přímo do zesilovače. Prostě potřebujete nějaký mezistupeň - zde multimediální přehrávač. Jasně, dneska už se rozdíly setřely, ale uvědomte si že dříve šly počítače a videopřehrávače svými vlastními, úplně rozdílnými cestami.

A jak jsem koukal na ten uložený návod, tak to bude asi právě tento problém. Vypadá to, že kromě videodisků umí tenhle přehrávač akorát MP3ky a JPG obrázky.

Pokud je vaším cílem to udělat jako prezentaci - třeba co já vím, postupně střídající se fotografie šťastných novomanželů, rozněžnělých maminek a rozjívených svatebčanů, podbarvené starým Mendelsonem s neméně starým Bartholdym, musel byste DVD nahrát opravdu ve formátu DVD, nebo alespoň Video CD (tento formát by snad přehrávač zvládnout měl). Nic jiného vám tam nepůjde. Formát DVD bude nejjistější. Určitě to bude umět např. nějaká lepší verze Nera.

Jinak taky pozor že některé podobné přehrávače jsou docela mlsné co se týče vypalovaných médií. Některé vyžadují DVD-R, jiné zase vezmou jen DVD+R. Typicky s tím mívalo problém SONY.
Odpovědět