regálové systémy

Prostor pro debaty, které nijak nesouvisí s historickou technikou. Zde je možné psát vše co Vás napadne ...
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

regálové systémy

Příspěvek od Balek » 01.08. 2014, 09:57

Nazdar všici,

rád bych se poradil ohledně polic.

Uvažuji jaký mám zvolit regálový systém pro uložení sbírkových kusů v místnosti která bude též obytná.

Nechci tam mít plechové regálky z baušopů které se třesou jak osika pod 20 kilovým zatížením.
Ty co jsou na 120kg na polici jsou příliš drahé, (počítal jsme že by na celou místnost vyšly přes 30 000Kč) navíc bych si připadal spíše jako ve firemním skladu.

Zajímavé jsou systémy kde je na stěnu připevněná svislá liška a na ní se dají (asi po 10cm) dát jednotlivá ramena.

http://www.azkovani.cz/azkovani/eshop/6 ... eno-370-mm
http://www.elementsystem.cz/dvourade-li ... nt-system/

Nabízí to více firem, takže bude nutné vybrat dobrou cenu a taky aby to měno dostačující nosnost.
Kdo s tím máte zkušenost? Od jaké firmy? a z čeho máte jednotlivé police?

Jinou z možností jsou regály ze stojen z trámků jak to má Karel Kříž v radiomuzeu v Břeclavi. Moc pěkné, ale já bych vodorovné desky volil z ohoblovaných prken, než dřevotřískové, které se pod tíhou prohnou. Když dřevotřískové tak bych asi dal pod ně dřevěné lišty na podepření a volil jinou než bílou barvu. Takové to řešení je dosti efektní, a mě navíc zbydou nějaké trámky ze staré střechy takže se toto řešení přímo nabízí.
http://i.5plus2.cz/14/015/cl6/KIT509751_80032_o.jpg

Zajímavým řešením jsou též kovové tyče zapuštěné do zdi a na nich police. viz foto které jsem pořídil u jednoho kolegy ve Znojmě. vyjde to i poměrně levně.
Má to ale dva háčky, jednak to má v paneláku, čili do vyvrtaného panelu se dá dát tyč a kolem ní chemická kotva bez jakéhokoli strachu že se to celé vytrhne s kusem zdi, ale tím největším zádrhelem je že takovéto regály jsou napevno, bez možnosti jejich přestavění. Takže bych byl nucen rádia řadit podle velikosti a né podle značek a časové chronologie tak jak si to představuji.

Jaké regály máte vy ?
Přílohy
26072014086.jpg
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: regálové systémy

Příspěvek od Jan55 » 01.08. 2014, 12:31

Já používám jako Franta Peřina ty svislé lišty s variabilními otvory a pro větší pevnost a zátěž beru vodorovné nosníky s dvoumi řadami vedle sebe. Mám to v garáži přimontované do OSB desek a drží to v pohodě i těžší věci. Svislé dávám asi metr od sebe. V garáži jsem použil silnější OSB desky jako police a dobrý.
Doma ve svém kutlochu jsem použil takové bílé plechové vylisované L konzoly, jako police je tam oboustraně laminovaná dřevotříska s imitací smrku, nebo co to je. Ze předu nažehlená stejná lemovací páska. Ty konzoly jsou blíž u sebe a jsou připevněny pomocí hmoždinek do plynosilikátu 15cm tloušťka zdi a drží to v pohodě velká rádia. Nevýhodou je, že to není variabilní, jako ty svislé nosníky, kde si to nastavím jak chci. Ve sklepě jsem pak na ovoce použil zase ty svislé nosníky a jako police hliníkové vyřazené okení parapety, co zbyly po izolování baráku. Na tom pak jsou jablka v lískách.
Ta montáž do zdi je dobrá, ničemu pak nepřekážejí žádné nohy.
Návštěvník

Re: regálové systémy

Příspěvek od Návštěvník » 01.08. 2014, 12:44

Dobrý den, já používám systém, který se prodává v Bauhausu a v Baumaxu. Svislé lišty (já používám 2m dlouhé) přišroubované na zdi v roztečích 60-65 cm. Do nich se v rastru 5 cm nasunují držáky polic. Většinu jich mám na 25 a 30 cm šířku police. Prodávají se i větší (pro větší hloubku přijímačů). Police nařezané z lamina např. 30 x 240 cm. To vyžaduje přesně osadit svislé lišty na rovnou zeď. Nosnost je dostačující i pro těžší přístroje. Foto sem neumím vložit. S pozdravem Jirka
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: regálové systémy

Příspěvek od Heptoda » 01.08. 2014, 13:58

Návštěvník píše:Dobrý den, ...... Foto sem neumím vložit. S pozdravem Jirka
Jako neregistrovaný to nedokážeš. Pokud se nechceš registrovat, pošli mi fotky a já je tam umístím. Také bych chtěl poprosit kolegu pod nickem Jan55 aby sem dal foto. Děkuji moc za všechny! :thumbsup:
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: regálové systémy

Příspěvek od Jan55 » 01.08. 2014, 21:35

Dobrý večer,

dávám sem fotku z kutlochu, kde jsou police na plechových konzolách.

460
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: regálové systémy

Příspěvek od Balek » 02.08. 2014, 20:40

Takže jak vidím asi nejoblíbenější jsou ty svislé lišty do kterých se nasazují nosníky. Prodávají to ve všech baušopech, takže se poohlédnu kde mají za jakou cenu. Mám tedy pořídit ty co mají dvojité záseky?
děkuji všem za rady.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: regálové systémy

Příspěvek od Jan55 » 02.08. 2014, 21:13

Dobrý večer,

dávám sem další fotku, tentokrát z garáže. Ano, lepší jsou ty s dvěmi záseky, mají větší pevnost a nemůžou se hýbat do strany. Pokud je potřeba, aby se police neprohýbala, je dobré použít lišty i konzoly jen s jedním zásekem. Prostě pokud by byla roteč s dvěmi záseky jeden metr, mezi by stačila s jedním zásekem. Ale to už každý zváží sám podle ceny a potřeby.


461
Franta
Příspěvky: 286
Registrován: 17.10. 2011, 09:10
Bydliště: Zlín

Re: regálové systémy

Příspěvek od Franta » 03.08. 2014, 17:20

Pro přesnější představu přikládám tři snímky detailu policového systému již výše popisovaného.
Sestává ze svislých "kolejniček" se dvěma řadami závěsných otvorů, do kterých se v potřebných svislých roztečích zaháknou vodorovné nosníky. Na snímcích je sice ta nejkratší kolejnička, ale dodávají se v různých délkách až do 1m. Stejně tak i vodorovné nosníky se dodávají v různých délkách. Jsou velice pevné a stabilní a mohu ze zkušenosti tvrdit, že nosnost takto provedeného policového systému je dána především nosností hmoždinek a šroubů, které použijete, a pevností stěny na níž je to upevněno. Kolejničky i nosníky jsou lisovány z ocelového plechu síly 2 mm a povrchová úprava je komaxit v bílém, tmavohnědém a šedostříbrném odstínu. Jak je vidět na fotkách, libovoná změna svislých roztečí nosníků je jednoduchá. Vodorovné nosníky jsou vespod opatřeny otvory pro přišroubování policových desek.
NosníkA.jpg
NosníkB.jpg
NosníkC.jpg
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: regálové systémy

Příspěvek od Jan55 » 03.08. 2014, 21:10

To Franta,

jen bych popravil tu délku kolejniček.V nabídkách mají až do dvou metrů délky. Pokud by se připevnily kolejnice do všech připravených otvorů, tak to udrží i staného chlapa :D
Viktor

Re: regálové systémy

Příspěvek od Viktor » 04.08. 2014, 06:34

Pěkný systém. Sice mam televize a příliš by se to nehodil, ale asi to zkusím na nářadí do garáže. Teď tam mam ony zmiňované laciné plechové regály, co se mi skládaly do šroubovic, než jsem je přivrtal ke zdi. Teď se mi prohýbají pod "tíhou" nářadí. Jinak pod TV mam v garáži vysokozátěžové regály z dob minulých za "děkuji" od jedné firmy. V hobby marketech je mají myslím kolem 1500-2000,-
Odpovědět