Nedostatek příspěvků

Máte něco na srdci? Zde je to správné místo.
audiotechnika
Příspěvky: 55
Registrován: 19.10. 2011, 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od audiotechnika » 23.12. 2011, 15:40

Priby: Obecnou diskusi v žádném případě neruš! ale klidně mezi ni a historickou techniku vsuň blok s moderní technikou - proč ne, fungovat by to mohlo a nic to nestojí.
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 23.12. 2011, 17:29

Dobře, po novém roce se pokusím nová témata vytvořit. Do té doby toto téma nechávám otevřené, aby se i ostatní mohli vyjádřit se svým názorem. Za každý budu rád.
Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 66
Registrován: 22.10. 2011, 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od kyori » 24.12. 2011, 11:35

mno, jsem o tom od napsání mého předchozího příspěvku přemýšlel. Celkem jsem také proti tomu, aby se na totop fóru dávala moderní technika a to jen proto, aby bylo více říspěvků. Zastávm názor, že méně dobrých příspěvků, než spousta hloupých. Kdosi tu už zmínil, že pak to povede na hospodský tlachy, což je fakt. Jinak, u fora o historické technice bych ani neočekával, že tu bude nějaký šrumec. Ono, věnovat se historické technice vyžaduje obrovské množství trpělivosti, ať již při shánění exponátů, nebo restaurování. Z toho logicky plyne, že kloudný příspěvek nemůže vznikat 7x týdně.
Spíše než rozšiřování o moderní techniku, bych sem dal sekci historické literatura o radioelektronice. Debatních fór o moderní technice (já jim říkám tlachárny), těch je fakt dost a dost. Tohle fórum o historické radio-elektronice je svým způsobem ojedinělé, tak ho nechtějte zaplevelit tlachama o moderní elektronice.
Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 66
Registrován: 22.10. 2011, 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od kyori » 24.12. 2011, 12:28

audiotechnika píše:Priby: Ještě mi osvětli, co si představuješ pod tou moderní technikou? To je široký pojem, od mp3playerů, minivěže, čínské 5.1 zesilovače až po hi-end - gramofony s metrákovým kamenným talířem, zesilovače ze skla se zlatýma knoflíkama atd atd... co konkrétně tedy myslíš?
také plastové mobilky a obecně veškerá technika z Činčinstánu na jedno použití. Zrovna včera jsem spravoval velkou LED svítilnu koupenou v Hornbachu před necelým rokem a vyrobenou v Činčinstánu. Přestala fungovat. Problém byl v kvalitním provedení od šikovných kluků činčinů. Po přeletování většiny součástek a výměně vodičů už lampa zase svítí. Tak tomu já říkám moderní technika.
Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 66
Registrován: 22.10. 2011, 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od kyori » 24.12. 2011, 12:38

audiotechnika píše:Priby: ... Rozhodně bys měl (buď ty nebo sehnat odborníka) odpovídat na jakékoliv, byť i hloupé, dotazy. Aby to tu prostě žilo, aby všichni věděli že se tu odpovědi dočkají a že bude mít hlavu a patu. ...
Celkem žije fórum na Vildových Starých strojích, u mě je to mrtvější více než třeba tady - tak nalákat ty lidi z tama sem :-) Ale nevěšel bych hlavu, ono se to asi rozjede, neboj ;-)
Tak ta sekce pro začínající amatéry a dotazy tu už je, jen tam není žádný dotaz. Náš profesor matiky na vš se nás vždy po přednášce ptal, kdo má dotaz a když žádný dotaz nebyl, tak říkal: Když není dotaz, tak buď všichni všechno vědí a všemu rozumí, anebo nikdo nerozumí ničemu. :D On nejdříve musí být dotaz, aby se dalo odpovídat.

Ještě k tomu životu na tomhle fóru, já myslím, že to tu žije dost. Třeba ve srovnání s Okounem, kde jsou také mimo jiné sekce o staré technice, ale kde je 1 (slovy JEDEN) příspěvek za mnoho měsíců...
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Balek » 28.12. 2011, 23:07

Moderní elektronika je na několika fórech, tahat ji sem si myslím by nebylo nejlepší řešení.
Jediné co bych přidal tak rubriku moderní pomůcky pro restaurování historických přístrojů. Rubriku do které se dá dát měřič ESR, konvertor CCIR-OIRT a podobně.
Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 66
Registrován: 22.10. 2011, 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od kyori » 04.01. 2012, 18:16

tak třeba\ ESR měřák se na elektrobastlírně zdatně řeší už asi rok a má mnoho pokračování :D . Prostě stále platí zákony Dr. Parkinsona - čím větší volovina, tím více času se tomu věnuje.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Heptoda » 10.02. 2012, 21:24

Dneska jsem sháněl několik hodin (a skoro zbytečně) na webu informace , jak říkám "chemické".Tak mne napadlo, co tu založit jakýsi koutek zkušeností, které jsme získali při renovaci našich elektronkových miláčků? Spíš jakousi kuchařku dobrých nápadů a zkušeností? (Jo, abych nezapomněl, mj jsem honil informace o přibarvení Lamitu práškovým živočišným uhlím.Došla mi černá prášková barva :cry: a já ji nutně musím nahradit :!: ).Stačily by i odkazy.
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 11.02. 2012, 16:27

Nebráním se žádnému nápadu, bohužel tomu ale moc nerozumím. Jakým způsobem by jste si to představoval :?:
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Jirka84835751 » 01.04. 2020, 09:56

Při zakládání tohoto webu mnozí z nás se obávali "moderní techniky", hlavně nedostatku příspěvků k historii ( nebudu jmenovat) - viz začátky této konkrétní stránky, atd., atd. V současné době všemožných virů je tady najednou klid "po pěšině" právě od těch nejznalejších = ajťáků, kteří by jistě dokázali tento web ( který funguje od 03.10.2011, 14:18 tehdejšího prvního člena = Priby - Administrátor) jistě zabezpečit podstatně líp, než v současnosti je.
Klid je tady jen zdánlivý, účast "starých bardů - profesionálů" minimální i přes karanténu ČR.
Banujeme každý den IP adresy s nesmyslnými příspěvky od robotů, ve skutečnosti už normální příznivci, ani dlouhodobě registrovaní nepřispívají - asi je nebaví číst bláboly o vyagře a jiných ptákovinách.
Krom "nich-spamů je toto fórum, na rozdíl od mnoha jiných, kulturně nejen udržované, ale hlavně normálními přispívajícími bez vyjímky, solidní i po odborné stránce.
Kdysi to chtěl vzdát kvůli ničení spamu jako první Vráťa, coby 2. Moderátor. Naštěstí ještě má "chuť " "ničit" spolu s NÁMI všemi "škodnou" dle svých znalostí.

Jsme tento tým, který má stejné možnosti :
Heptoda
Jan55
Jirka84835751
vanicekp


Neumíme všichni všechno z IT, já asi nejmíň, i když "JSEM TADY ČASTĚJI, NEŽ JE ZDRÁVO", bavím se převážně historickou i moderní elektronikou léta. Přesto a právě i proto se znova obracím na VÁS , co umíte tvořit "levou zadní" webové stránky na všechno možné i nemožné:

Prosím, dejte s Priby "hlavy dohromady" a opravte zabezpečení těchto stránek před "svrabem", který obtěžuje nás všechny.
Při 1.registraci nestačí asi "jen" obrázek s čímkoli".
Jinak skončí tento web obdobně, jako stránky s "Banánem".
Díky za přečtení i kladnou reakci na moji prosbu.

PS NENÍ TOTO APRÍL ode mně, i když je 1.dubna 2020.

Jirka84835751 Moderátor.
Odpovědět