TV Akvarel - vlnění obrazu

Vše okolo historických televizí, kamer a videí
Jardak

Re: TV Akvarel - vlnění obrazu

Příspěvek od Jardak » 24.12. 2020, 20:40

Číslo dílu u reproduktoru je u Akvarela i Kriváně stejný. Rozdíl je tedy jen v barvě. Zřejmě dílčí "modernizace"....
Jardak

Re: TV Akvarel - vlnění obrazu

Příspěvek od Jardak » 30.12. 2020, 22:39

Trochu jsem se věnoval těm reprákům.
Vymontoval jsem reproduktor šedé barvy z Máje (1956) a porovnal jsem ho s reproduktorem z Athosa II. Přes shodné označení se kromě barvy liší i provedením membrány. Ten starší tam má jemné prolisy, něco jako mají Blaníci.

Obrázek
Obrázek

Dále tu mám repro z Kriváně, který je až na barvu shodný s tím z Athose II vč. označení. A nakonec tu mám repro z Astry. Ten je podobný tomu z Kriváně, ale rozdíl je, že má bezrozptylový magnet s větší účinností (podle tech. parametrů). Všechny jsem je postupně v televizi vyzkoušel.

Subjektivní kvalita přednesu je u šedýho, zelenýho a modrýho z Kriváně srovnatelná, ale ten bezrozptylový z Astry hraje znatelně líp. Má kvalitnější basy a současně lepší přednes výšek. A samozřejmě neovlivňuje nastavení geometrie obrazu. Ten klobouček co měl Mánes, nebo ten hnusný plech u Kriváně nemá na odstínění magnetu valný vliv.

V telce jsem nakonec nechal ten z Astry. Máj jsem nechtěl nechat bez repra a pak už je jedno který z náhradních tam je a ten z Astry hraje nejlíp.

Obrázek
Odpovědět