Tesla Melodic I

Vše okolo historických rádií
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 870
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan » 21.05. 2020, 16:01

Pokud ty fleky na horní ploše skříně jsou způsobeny od vody, typicky od květináčů, tak se dají velice době odstranit potřením koncentrovanou potravinářskou kyselinou citrónovou.
Milan155
Příspěvky: 444
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan155 » 21.05. 2020, 17:54

Díky za tip, to celkem šlo, od té vody, ale flek uprostřed bylo do dýhy zataženého něco mastného (asi kus bůčku :D ). Nějak jsem se s tím popasoval , sluníčko a chemie z většiny pomohly .
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Heptoda » 30.05. 2020, 08:06

Píšu sem nerad a ještě více nerad plním přání Milana 155. Na jeho žádost vkládám část jeho dopisu, kde mě žádá o službu. A ta se, jak víme, neodmítá. Škoda, byl vždy nad věcí a hlavně, psal k věci. Takže:
"...Takže jsem se rozhodl s tím zde definitivně skončit a případné budoucí příspěvky přesunout na jiné forum , protože to vypadá do budoucna tak, že to zde totálně zkolabuje a příspěvky se ztratí (viz třeba stránky pana Peřiny).
Chtěl jsem vás poprosit , zda-li byste k mému poslednímu příspěvku Melodic I nedopsal
větičku o tom, že vzhledem k problémům se zdejším serverem zde končím a "stěhuji" se tam, kde to funguje. Já tam nic vložit nemůžu, jsem blokován.
Děkuji za laskavost a přeji krásný víkend."
(na konci je plné jméno a titul pána s nickem Milan 155)
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 743
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Jan55 » 03.06. 2020, 19:16

Docela by mně zajímalo, proč byl zablokován pan Milan155. Nepamatuji se, že by tu měl nějaký důvod k zablokování, ale mohu se mýlit. Pokud je to malichernost, tak pak je to hloupost odcházet. Také se mi stalo, že jsem se sem nemohl přihlásit, byl jsem zablokován, ale nebyla to chyba zde, ale na radiomuseum.org, kde jsem se dostal nevím proč na blacklist. Díky PF, jsem našel návod jak to opravit a zase to funguje. Takže může být jen problém na jiném fóru a pak se to přenese sem. Tož má zkušenost. Škoda, že nenapsal o problému Milan155 více a třeba bychom mu mohli pomoci a ne se hned urážet jako někdo zde. :D
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 870
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan » 04.06. 2020, 19:34

Přesně tak, skoro všechno se dá vyřešit, ne se urážet. A nebo sem dát výšeuvedený příspěvek. Myslím si, že je potřeba s člověkem promluvit a nabídnout mu řešení. Já jsem tu byl také zablokovaný, ale po čase to samo začalo fungovat, tak nevím. Možná boj se spamem. Zde bych podotkl, -podle mého přesvědčení- že je nesmyl si o tomhle problému psát veřejně. Na to každý takový spamer jen čeká, pokud je to jednotlivec a má z toho legraci. S boty je to jiné. Ale co, tak to smažu a nebudu se s tím veřejně chlubit, to je podle mě také spam :-) Lepší je přidat něco z oboru.
Milan155
Příspěvky: 444
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan155 » 06.06. 2020, 06:29

Dobré ráno , dnes jsem zjistil, že jsem záhadně z blacklistu spamhaus vypadl stejně jako jsem se tam záhadně již podruhé dostal. Chtěl bych říci, že vůbec nejde o nějaké "se urážení" , ale o to, že zřejmě pouhé vkládání více příspěvků za určitý čas na tomto foru vás může přivést jako mě na ten blacklist a pak již žádný další příspěvek neodešlete. Server tohoto fora používá blacklist spamhaus a naopak spamhaus scanuje komunikaci zde . Co je spamhaus za molocha se dá vygůglit třeba na zadání slov spamhaus a mafie. Pomoci není , admin zde není činný a
moderátoři s tím také nic dělat nemohou. Jak to pak může způsobit velké problémy se lze dočíst ve zprávách o posledních totálních výpadcích O2 , který se ne vlastní vinou na nějaké blacklisty dostal. Je to vlastně cenzura bez možnosti cokoliv v danou chvíli zvrátit a může to zbourat i mailovou komunikaci atd. Čili přispívání na toto forum nese velké riziko, že vám vzniknou problémy s běžnou internetovou komunikací aniž by to člověk mohl nějak ovlivnit. A co třeba ten spamhaus vyhodnotí jako spam , je ve hvězdách , oni to samozřejmě nečtou , jejich server má nějaká kritéria a podle toho to bezohledně jede . Na jiných forech jsem se s tím ale nesetkal , zřejmě ten blacklist spamhausu rozumní admini nepoužívají narozdíl od toho zde.

Jak to dopadlo s tím Melodic I viz foto, rádio hraje na všech rozsazích , ale nadprůměrně šumí , bohužel jsem už vybral všechny slušné ECH21 a čekám, že si jich pár v srpnu Holicích koupím.
Milan155
Příspěvky: 444
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan155 » 06.06. 2020, 06:41

Jo ta fotka :
Přílohy
P5290483.JPG
cmugrj
Příspěvky: 24
Registrován: 17.10. 2011, 22:19
Bydliště: Kolínsko,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od cmugrj » 06.06. 2020, 07:36

Holice 2020 jsou zrušeny.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 743
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Jan55 » 06.06. 2020, 21:01

Milane155, mohu se zeptat na jaké jiné fórum si se chtěl přestěhovat? Takové utíkání na jiné fórum mi silně připomíná chování jistého Vratislava z minula. Bylo by škoda aby si odsud odcházel, děláš moc pěknou práci a ta by měla zde zůstat vidět. To zablokování co jsem tu taky měl bylo divné, ale samo nezmizelo, musel jsem se z blaclistu odblokovat sám. Ale bylo mi divné to propojení radiomusea.org a radio-fora.cz. Tady se dějí občas nějaké divné věci. Někteří tu vystupují pod více nicky.
Milan155
Příspěvky: 444
Registrován: 05.01. 2014, 05:53
Bydliště: severovýchodní Vysočina

Re: Tesla Melodic I

Příspěvek od Milan155 » 07.06. 2020, 19:54

Divné věci se dějí všude viz třeba ricin :) . O fóru jsem se dosud nerozhodl, solidně funguje EB, kde jsem účasten již více let. Spojení a radimusea a radiofora v blokování je zřejmě důsledek toho, že oba admini používají jeden z mnoha blacklistů , které kontrolují popř. blokují poštovní servery na spam.
Odpovědět