wouxun KG UV3D

Vše okolo radiostanic
Odpovědět
audiotechnika
Příspěvky: 55
Registrován: 19.10. 2011, 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: wouxun KG UV3D

Příspěvek od audiotechnika » 19.04. 2012, 14:15

Jo, když se s ní pořádně švihne, tak letí celkem daleko. Ale na vysílání to je nepoužitelnej šmejd. Pár čínskejch stanic mě jako koncesovanému radioamatérovi rukama prošlo, a tyhle čínské krabičky jsou nanic. Přijímače tupý, při připojení pořádné antény beznadějne zahlcený, modulace katastrofická, kmitočtová stabilita... no.. asi tak.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 951
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: wouxun KG UV3D

Příspěvek od Jirka84835751 » 19.04. 2012, 21:31

Nechci urazit : já, co neznám a co nenajdu tady (na netu) , rozebírám na "střeva" se dívaje , učím se cizí techniku, pak, pokud mi pamět dovolí, zpět uvedu do skoro původního (zásada č.1: vždy NĚCO zbyde), pokud to jde, pak i do funkčního stavu. Toť krok prvý, pak krok druhý je buď zpět, odkud jsem získal nebo daruji potřebnějším nebo si s tím hraji, dokud to (nesk...) neodejde do sběrného dvora se mnou v rámci návštěvy pro další nevábné (i PRC výroba) hračky . :lol:


PS TESLA a starší bedýnky se mi pod rukami nekazí, tu raději zpravuji (nebo i spravuji) a do Galerie ukládám pro potomky. :oops:
breta1
Příspěvky: 94
Registrován: 02.04. 2012, 21:57

Re: wouxun KG UV3D

Příspěvek od breta1 » 19.04. 2012, 21:45

audiotechnika píše:Jo, když se s ní pořádně švihne, tak letí celkem daleko. Ale na vysílání to je nepoužitelnej šmejd. Pár čínskejch stanic mě jako koncesovanému radioamatérovi rukama prošlo, a tyhle čínské krabičky jsou nanic. Přijímače tupý, při připojení pořádné antény beznadějne zahlcený, modulace katastrofická, kmitočtová stabilita... no.. asi tak.

Děkuji za odpověď.
Nezpochybňuji tvé zkušenosti s čínskýni šmejdy, ale neptal jsem se obecně, ale konkrétně, přesně na konkrétní typ. Takže než provedu tebou doporučovaný vrh do dálky se stanicí wouxun KG UV3D, dovoluji se zeptat znovu:
- máš osobní zkušenosti s tímto typem?
- máš změřenou nebo jinak srovnanou citlivost stanice včetně citlivosti vestavěného FM rádia?
- zkoušel jsi připojit externí anténu?
- co konkrétně je tak špatného na modulaci?
- jak moc je špatná kmitočtová stabilita?
Prosím o konkrétní odpvěď ve vztahu k wouxun KG UV3D.
Odpovědět