Nedostatek příspěvků

Máte něco na srdci? Zde je to správné místo.
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 21.12. 2011, 09:07

Pěkný den všem,
rád bych se s Vámi poradil nad jednou věcí, která mě poměrně hodně překvapuje. Rádio fórum má neustále zvyšující se návštěvnost, v posledních dnech se jedná o 100 návštěv denně. To je na nové vzniklé fórum opravdu velice slušný výsledek, vezmu-li v potaz kolik fór měsíčně vzniká a z nedostatku návštěvníků opět zaniká.
Nicméně ačkoliv je návštěvnost neustále větší, počet nových příspěvků je stále menší. Máte někdo představu proč tomu tak je? Mohu zvážit rozšíření fóra o jiné oblasti, například o techniku moderní, jelikož se mi zdá, že technika historická není pravděpodobně zcela dostačující.

Prosím o Vaše názory. Děkuji
zdenoeddie
Příspěvky: 47
Registrován: 24.10. 2011, 16:11

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od zdenoeddie » 21.12. 2011, 17:19

Tak ono uz je tych for tolko, ze ani ja osobne uz nestiham denne vsetky citat. Ale rozsirenie by urcite nebolo od veci.
Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 66
Registrován: 22.10. 2011, 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od kyori » 22.12. 2011, 10:38

já to spíše přičítám předvánočnímu shonu. Pokud přidáš také sekci pro novou techniku, bude dobré to nějak zřetelně oddělit od historické techniky. Ale myslím, že tím opět jen trochu vzroste návštěvnost fóra obecně a ne počet příspěvků.
K těm příspěvkům, tam je problém o čem vlastně psát. Já třeba sbírám jen Hewlett Packard kalkulátory, hlavně ty stolní, kterých bylo zhruba 10 typů a poněkud více bylo kapesních. Jenže co o nich psát? A koho to zajímá, když lidé, kteří toto sbírají se dají v Česku spočítat prstech. Podobně tomu je u měřících přístrojů, spíš ještě horší, protože to co považuju za "historické", tak jiní lidé je mají k používání. Dalším omezením fóra jako takového je český jazyk, tím je návštěvnost obecně omezena jen na lidi z Česka a Slovenska. Anglicky vedená fóra mají mnohem větší návštěvnost i počet příspěvků a fakt to tam žije (na rozdíl od českých fór). A že anglických fór je mnohem víc, než těch českých, takže ono to není o tom, že by byla velká konkurence v počtu fór.
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 22.12. 2011, 10:55

Ano, asi je zde důležité o čem vlastně psát. Což se mi opět nabízí otázka, zda fórum rozšířit o moderní techniku. Nedávno jsem to konzultoval z Martinem Hájkem (oldradio.cz) a byl zásadně proti. Je tu tedy otázka, zda tyto dvě poměrně odlišné oblasti dokážou koexistovat spolu na jednom fóru. Udržovat ale jednostraně zaměřené fórum, kde nikdo nepíše, není zcela dobrý nápad. Proto prosím o názory. Dělám to fórum pro Vás, takže mi pište ;) .
audiotechnika
Příspěvky: 55
Registrován: 19.10. 2011, 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od audiotechnika » 22.12. 2011, 12:19

Priby: To je těžký, ono se to možná rozjede časem. Rozhodně bys měl (buď ty nebo sehnat odborníka) odpovídat na jakékoliv, byť i hloupé, dotazy. Aby to tu prostě žilo, aby všichni věděli že se tu odpovědi dočkají a že bude mít hlavu a patu. To víš, že se taky snažím odpovědět když vím, ale zdaleka nevím všechno, jsou větší odborníci.
Celkem žije fórum na Vildových Starých strojích, u mě je to mrtvější více než třeba tady - tak nalákat ty lidi z tama sem :-) Ale nevěšel bych hlavu, ono se to asi rozjede, neboj ;-)
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 22.12. 2011, 13:12

Samozřejmě nevěším hlavu :), doména je zaplacená na rok, takže je minimálně dalších 9 měsíců proto, aby se fórum rozjelo. A to je důvod proč to píšu. Nechci těch 9 měsíců jen sedět, ale chci tomu pomoci. Bohužel nejsem človek od "fochu" takže nemohu radit a tím pádem odpovídat na dotazy. Okolnosti proč jsem založil fórum zrovna o historické technice jsou trochu zamotané, více právě tíhnu k té moderní. Proto zvažuji tuto možnost, jelikož bych pak mohl i přispívat mnohem více.
Bas1
Příspěvky: 17
Registrován: 18.10. 2011, 20:05

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Bas1 » 22.12. 2011, 15:10

Nevím, zda mám opránění vstupovat do vaší diskuze, protože o radiotechnice mám naprosto základní znalosti, ale velice se mi líbí stará rádia a zrestaurovat si sám nějaké, včetně elektrotechniky, to bych považoval za vrchol mého snažení. Stránky navštěvuj pravidelně snad každý den a všechny příspěvky sleduji.Většinou je to ale jenom o přečtení , protože v různých termínech se nevyznám a proto bych se přimlouval za názor audiotechnika ohledně odborníka, který bude odpovídat i na ty základní věci, byť pro vás banální a jednoduché.Mám na myli třeba čím a kde jednotlivé hodnoty měřit, jako přístroj připojit apod. i s využitím nákresů.
Mám však obavy, aby tato oblast nebyla považována za negativní ohledně úrovně fora. Jsem toho názoru, že řada lidí jsou se znalostma na takové úrovni jako já a na foru hledají nové informace, ale bojí se zeptat na jednoduché věci,protože nechtějí být za "hloupého jedince" mezi odborníky.
Jsem rád,že toto forum vzniklo a přeji mnoho nových, zajímavých témat.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Jirka84835751 » 22.12. 2011, 18:29

Blíží se 18 hodina ,otevírám opět Vaše (ale vlastně i naše, "moje") stránky, abych se rozptýlil po každodenním pracovním úsilí. Vidím, že mám možná asi také co dodat k onomu nedostatku příspěvků. Sice si umím s ledačím poradit (hlavně v oboru - silno i slabo proudém - elektro, kde se potuluji už přes 40 let), přesto si rád přečtu často různé názory znalejších na problematiku mnou zájmového slaboproudu (radiojournal, radiohistoria.sk, zde a další - abych neuzazil nejmenované). Stále se dovídám spoustu novinek - žeby skleróza? Přesto nemám pocit, žeby, nejen i zde, bylo ticho po pěšině. Neumím engliš ani jinak než česky, nemohu tedy objektivně světově srovnávat.
V dnešní hektické době, kdy nikdo nemá na nic jiného čas, jen "hrabat pod sebe", jsem rád i za ta slova drobné vzájemné komunikace přes takovéto adresy, jaké jsem jmenoval i nejmenoval. FACEBOOK ("fejsbůk" a jiné) je jen o urážení kohokoliv čímkoliv. na jakékoliv téma = hospodské tlachy. Tady se scházejí (někdy možná někteří sporadicky a skoro anonymně) lidé se skoro stejným zájmem. To mě těší nejvíc. A nechci hodnotit podle množství návštěv či množství a fundovanosti obsahu příspěvků. Nemyslím si, že jsem toho potřebný a že je to třeba i zde. Život uteče velmi rychle každému z nás. Zbyde jen vzpomínka, dobrá nejčastěji.
Nepíši proto, abych zaplnil xy slovy pár řádků ve virtuální společnosti. Doba - vánoc, konce roku - je o zamyšlení se nad osobním výsledkem dosavadního způsobu krátkého bytí na této planetě, v této společnosti. Mějme se rádi a nehoňme se jen za čísly, výsledky statistik - PS blíží se půl sedmé večer, proto:
Přeji Vám všem příjemné prožití této doby, do nového roku pevné zdraví, trochu štěstí a pracovní uspokojení podle vlastních možností.
Bastlíř a zájemce o všechny elektrony, co jich je možno nalést kolem i v nás - Jirka z Olomouce.
audiotechnika
Příspěvky: 55
Registrován: 19.10. 2011, 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od audiotechnika » 22.12. 2011, 18:51

Priby: Ještě mi osvětli, co si představuješ pod tou moderní technikou? To je široký pojem, od mp3playerů, minivěže, čínské 5.1 zesilovače až po hi-end - gramofony s metrákovým kamenným talířem, zesilovače ze skla se zlatýma knoflíkama atd atd... co konkrétně tedy myslíš?
Uživatelský avatar
Priby
Administrátor
Příspěvky: 224
Registrován: 03.10. 2011, 14:18
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek příspěvků

Příspěvek od Priby » 23.12. 2011, 11:09

Bas1: Myslím, že zde je řešení zcela jednoduché. Mohu vytvořit oblast s názvem "Pro začátečníky" kde by se mohli řešit právě tyto "triviální" záležitosti. Myslím, že je tu spousta členů, kteří rádi poradí a odpoví.

Audiotechnika: Má představa je následující. Silně bych zredukoval, možná úplně zrušil oblast Obecná diskuze. Na toto místo bych dal oblast "Moderní technika" s velmi podobnými tématy jako je v "Historická technika". Tedy rádia, televize, kamery, audio atd, jen bez slova "historická". Je mi jasné, že fóra na tato témata již existují, čili by to na moderní techniku nebylo primárně zaměřeno. Jen by to bylo rozšíření.
Odpovědět