Posloucháte radia na netu?

Zajímavé webové stránky
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od Heptoda » 23.01. 2018, 13:50

Vím, připadá to hloupě, ale jak posloucháte na PC rozhlasové vysílání např. Francie, Německo, Rusko, ale třeba Irák či Maroko a pod.?? Jak to, třeba jenom pro zábavu, děláte?? :)
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od Balek » 23.01. 2018, 14:07

a proč zrovna zahraniční vysílání když máme i mnoho našich stanic? Já třeba poslouchám extrémistické, šovinistické, rasistické, proruské rádio svobodny-vysilac.cz Nikoho ale nenabádám aby je poslouchal.
MilanH
Příspěvky: 12
Registrován: 28.02. 2015, 20:26

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od MilanH » 23.01. 2018, 14:42

Docela často a rád poslouchám "Radio Dismuke". Svého času tu někdo dal odkaz a hrají tam muziku 20. a 30. let...

http://early1900s.org/radiodismuke/index.html
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od Heptoda » 23.01. 2018, 15:48

Balek píše:a proč zrovna zahraniční vysílání když máme i mnoho našich stanic?
"Hmmmmm, špatně položená otázka, skutečně, ale skutečně špatně položená otázka, hmmmmm....." :lol:
Je pravdou, že ještě na pár odpovědí počkám.Potom sem něco přidám. Potom bude jasno. Doufám. Jde mi fakt o velké vysílače ve světě. To Radio Dismuke je paráda, díky.
mezifrekvence445
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03. 2015, 03:05

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od mezifrekvence445 » 23.01. 2018, 16:54

Docela vítám tohle téma.
Poslouchám naše radio CITY, EVROPA2 a KISS. (nejčastěji)
Mám rád hudbu (převážně zahraniční) od 80-tých let dodnes světové řebříčky popmusic ...
Uvítal bych informace o zahraničních stanicích s podobným žánrem. Podařilo se mi nekolikrát vygóglit seznam stovek rádií z celého světa, některé šly , některé ne, zřejmě za poplatek (?)
Minule u známýho jsem slyšel nějakou americkou stanici , DJ to uváděl stylem jako kdysi na Laxíku, perfektní, bohužel jsem zapoměl kde to hledat.
Také mě zajímá technická kvalita; kde se dá dopídit v jakém formátu se to vysílá; MP3 ?, kvalitnější ? myslim ten který vysílač.
Také uvítám doporučení na kvalitnější da převodník za rozumnou cenu k vestavění do pc, rady a informace od lidí co s tím bastlí a mají trochu hifistické sklony a pojímání kvality zvuku.
A ještě se zeptám, v jakém formátu se vysílá zvuk na rádiích DVBT-R ?
Subjektivním pocitem a poslechem jsem zjistil , že oproti FM je zvuk čistší, kvalitnější - test přepínáním stejné stanice mezi dvbt-r a fm.
Uživatelský avatar
Petr Fridrich
Příspěvky: 51
Registrován: 25.06. 2016, 01:28

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od Petr Fridrich » 24.01. 2018, 01:39

Tady se vždycky najde něco zajímavého :
https://www.internet-radio.com/stations/jazz/
Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 46
Registrován: 24.10. 2011, 13:08
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od kimlo » 24.01. 2018, 06:52

Ja počúvam stále www.rockradio.com . Pre rockových fanúšikov ej to to pravé, dajú sa tam vybrať všetky žánre a hlavne je to bez reklám a kecov. Stačí sa tam len bezplatne zaregistrovať.
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od Heptoda » 24.01. 2018, 08:05

Mě zaujal níže uvedený odkaz, je to trochu jinší. Podávám tak, jak se ke mě dostalo:
.......................
Klikni na kteroukoliv zelenou tečku na mapě. Kliknutí umožní poslech rozhlasové stanice, která v tom místě v danou chvíli vysílá. Je to úžasné, FM v hi-fi kvalitě po internetu!!! Je třeba být trpělivý, trvá to asi minutu, než to naběhne. A chce to mít dobré repro. http://radio.garden/live/brno/rozhlas/
......................
Děkuji všem za velmi zajímavé odkazy, snad i jiným se bude vše hodit. ;)

Edit 09:28:
Jenom ještě připomenu, v pravém dolním rohu je seznam stanic, které z tohoto místa vysílají, stačí si vybrat.
mkat
Příspěvky: 218
Registrován: 24.10. 2011, 16:38

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od mkat » 24.01. 2018, 10:10

mezifrekvence445
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03. 2015, 03:05

Re: Posloucháte radia na netu?

Příspěvek od mezifrekvence445 » 26.01. 2018, 13:10

Pro Heptodu.
Zkušenosti s tím "radiogarden"...
Je možné, že je to způsobeno omezeními v mém pc, ale fungovalo mi to takhle:
Náběh té "zmenšující se zeměkoule" je fakt dost dlouhý a není dost jasné kdy je to připraveno.
Pak kliknu a objeví se satelitní mapa se zelenýma tečkama. Ale co je nejhorší, mapa je bez jakéhokoli popisu, takže až po kliknutí se dozvím ve kterém městě vlastně jsem (lze tím trénovat znalost a odhad místa v terénu :D ); Přejít na jinou formu mapy s popisem se mi nezdařilo, nenašel jsem nástroj.
Program umožnuje i další funkce /history... atd./ , ale když se chci vrátit zpět k hledání stanic , tak opět se strašně dlouho "načítává zeměkoule".
Na mém počítači dost těžkopádné, nevyužitelné, škoda, jako nápad dobré.
Podělte se se svými zkušenostmi, třeba někde dělám chybu...
Odpovědět