Zdroj

Historické měřící přístroje a ostatní vybavení
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zdroj

Příspěvek od Heptoda » 04.02. 2014, 18:50

Ne , na nic si tu nehraju.Že je foto z Aukra pozná snad každý , je to na ní v dolním rohu jasně napsané. To, co kupuji já , nabízí jiný prodejce , s odkazem právě na toto foto. Prodejce je z ČB. Teda ten můj. Vyzná se v tom asi jako já ve vaření. Ostatně , bylo by dobré si pozorně přečíst co píšu a nehledat mezi řádky. Pro ty co nechápou či nechtějí : jak to vypadá vevnitř , to je to co mne zajímá, pokud je tam jedno trafo s mnoha vývody , nemám zájem. Asi tak. :idea:
jjarda
Příspěvky: 85
Registrován: 23.10. 2011, 16:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj

Příspěvek od jjarda » 04.02. 2014, 19:37

Také mám tento zdroj ve variantě bez měřáků a po předchůdci s úpravami...také pátrám po dokumentaci...
Přílohy
Snímek 075.JPG
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Zdroj

Příspěvek od Jirka84835751 » 04.02. 2014, 20:52

To Vráťo i jjardo,
prohledal jsem své "půdní sklady", ale tento druh Zdroje nemám (ani dokumentaci), přesto budu pokračovat v "listování odbornými knihami" :lol: .
PS
Bohužel doby, kdy si lidé tady pomáhali, asi pomalu ale jistě začíná skomírat a místo toho zde budou asi brzy na konkrétní otázku odpovědi stejné jako v Parlamentu :oops:
Pěkný pracovní týden všem.
Sendy

Re: Zdroj

Příspěvek od Sendy » 04.02. 2014, 21:16

Jeden sběratel mi tvrdil, že tyhle zdroje snad vyrobila Tesla Pardubice a mělo jít asi opravdu o nějaké školní soupravy, ve stejných krabicích jsou verze s měřáky i bez. Co dalšího existovalo netuším.
zdenda

Re: Zdroj

Příspěvek od zdenda » 04.02. 2014, 23:20

Reaguji na uvedený zdroj
Zdroje "eliminátor TESLA M 100" a také "TESLA 052" nejsou vůbec totožné, i když navenek vypadají stejně. V jednom jsou dvě trafa a ve druhém jedno velké. Mohu poskytnout hrubý popis konstrukce a úplné schema 052.Zdenek
zdenda

Re: Zdroj

Příspěvek od zdenda » 04.02. 2014, 23:39

Pro JSK ten potenciometr má hodnotu 1k6 a je v sérii s odporem 6k4 kde tvoří (poťák) dolní část děliče. zdenek
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zdroj

Příspěvek od Heptoda » 05.02. 2014, 08:26

zdenda píše: Mohu poskytnout hrubý popis konstrukce a úplné schema 052.Zdenek
Zdravím ,tak to je ono.Bylo by možné poslat? Díky. Nebo dát rovnou sem na stránky. :thumbsup:
Návštěvník

Re: Zdroj

Příspěvek od Návštěvník » 18.08. 2014, 15:37

Heptoda píše:
zdenda píše: Mohu poskytnout hrubý popis konstrukce a úplné schema 052.Zdenek
Zdravím ,tak to je ono.Bylo by možné poslat? Díky. Nebo dát rovnou sem na stránky. :thumbsup:
zdenda píše:Reaguji na uvedený zdroj
Zdroje "eliminátor TESLA M 100" a také "TESLA 052" nejsou vůbec totožné, i když navenek vypadají stejně. V jednom jsou dvě trafa a ve druhém jedno velké. Mohu poskytnout hrubý popis konstrukce a úplné schema 052.Zdenek[/q

Zdravím Zdeňku, dostal jsem tento školní zdroj Tesla Přelouč, T052 a prosím o zaslání schematu, chtěl bych to využít jako párovací přípravek na koncové elektronky (měření charakteristik). Můj mail 20log@email.cz S díky a pozdravem Luděk
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: Zdroj

Příspěvek od Jirka84835751 » 06.03. 2015, 09:31

Vzhledem k tomu , že rok s rokem se sešel a téma nebylo k mé spokojenosti "dotaženo", prosím touto cestou o vyjádření, jestli se někdo našel se kompletními (nebo aspoň částečnými) schématy zde zmiňovaných školních zdrojů. Měl bych zájem už z důvodu kompletování DATABÁZE kolem starších transformátorů pro naše=vaše společné blaho, kterou chci v nejbližší době opět aktualizovat - neberte to jako reklamu:
viewtopic.php?f=10&t=407#p4902

PS
Je vidět, že máte zájem se ptát na "nalezence ve svých dílničkách", o kterých jsem schopen občas dodat aspoň "nějaké "údaje pro Vás.
Jistě v těch zdrojích jsou objekty, které nemám ještě zmapované.
Už teď veřejně děkuji za všechny kladné reakce. Beru stále jakékoliv informace o chybějících modelech v mém kompletu. Jedná se stále především o Tesla a její předchůdce, ale novinkám se nebráním - bude z nich samostatný "sběr". Stav se nezadržitelně blíží k číslu 800 kousků !!! s různým stupněm získaných informací i díky Vám všem :D .
Odpovědět