Zdroj

Historické měřící přístroje a ostatní vybavení
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Zdroj

Příspěvek od Heptoda » 03.02. 2014, 15:54

Zdravím ,sháním bližší info o tomto zdroji. Díky za upřesnění. :)
Přílohy
zdroj.jpg
JSk

Re: Zdroj

Příspěvek od JSk » 04.02. 2014, 09:08

Ten zdroj co je na obrázku, tak vlastníte? Taky jeden vlastním a nyní do něho sháním posuvný drátový odpor 10K. Co o tom zdroji chcete za info? Napětí, která dává, máte jasně popsaná na čelní desce. Uvnitř jsou trafa, pár kondíků , odporů a usměrňovací elektronky. Schema zdroje se mi doposud nepodařilo sehnat, ale když se podíváte na netu na schemata jiných starších zdrojů pro elektronky, tak by Vám to mohlo, teda co se týká základních informací, pomoci. S pozdravem JS.
SmolkaKarel

Re: Zdroj

Příspěvek od SmolkaKarel » 04.02. 2014, 09:47

Takže to není stabilizovaný zdroj. Jakým způsobem se reguluje napětí do 250V ? Trimrem zapojeným jako dělič ?
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zdroj

Příspěvek od Heptoda » 04.02. 2014, 11:00

Díky za reakce. Zatím nevlastním , že nebude stabilizovaný jsem předpokládal. Z té fotky toho moc o napětích nevyčtu , předpokládám tam nějaký přepínač napětí , myslím tím 50 / 250 V , takže vhodné pro napájení radia s vadným trafem a pod. Že bude uvnitř trafo , usměrňovačky , odpory a kondy jsem taky předpokládal. Stejně tak jsem předpokládal , že když se ptám , tak napadne jiné , že jej nemám a chci vědět více. Taková lama nejsem , kdyby stál na stole ,nebude ani dotazu. :lol: A jet přes půl republiky se na něj podívat a potom jet domů s tím ,že takový nevyhovuje se mi nechce. Např.: trafa jsou pro jednotlivá napětí různá či ne a pod. To mne zajímá.
JSk

Re: Zdroj

Příspěvek od JSk » 04.02. 2014, 15:42

Tak kdo má zájem, tomu pošlu fotky vnitřku přístroje, jen mi na jiri.skala@volny.cz napište svůj mail kam je mám poslat. Dotaz zda přístroj vlastníte byl proto, že bych se zeptal, jestli jste měl také poškozeny posuvné odpory a kde jste je případně sehnal. Já sehnal jen 6k8 a potřebuju 10K viz. tato adresa: https://www.elektro-svestka.cz/detail/1 ... por-tr-2k7
JSk

Re: Zdroj

Příspěvek od JSk » 04.02. 2014, 16:00

Ještě poznámka: Zdroj se na netu vyskytuje pod označením "eliminátor TESLA M 100" a také "TESLA 052". Kdyby někdo našel schema, tak by ho mohl poskytnout. Předem dík.
JSk

Re: Zdroj

Příspěvek od JSk » 04.02. 2014, 16:05

Napětí 250V se reguluje posuvným odporem 10K, co sháním a napětí 0-50V se reguluje konstrukčně stejným odporem, jen má nižší hodnotu (musel bych to rozebrat, abych zjistil jakou).
JSk

Re: Zdroj

Příspěvek od JSk » 04.02. 2014, 16:41

Heptodo, myslím, že tady někdo nepíše pravdu. Fotku jsi pravděpodobně stáhnul z webu "Aukro-Měřící přístroje" , protože je to ta samá fotka a jsou tam i fota čelní desky, na které jsou všechny hodnoty napětí, které zdroj dává.
pako

Re: Zdroj

Příspěvek od pako » 04.02. 2014, 18:43

JSk: Že zdroj někdo prodává, a on nenapsal kde, to je ta nepravda? Prosím o vysvětlení. Děkuji.
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 865
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Re: Zdroj

Příspěvek od Milan » 04.02. 2014, 18:44

Též jsem kdysi vlastnil tento zdroj (ovšem verzi bez měřidel), dostal jsem ho darem společně s nf zesilovačem, který je umístěn ve vzhledově stejné skříni jako tento zdroj na konci má EL84 a byl napájen právě z tohoto zdroje. Soudím, že se jedná o nějakou školní soupravu.
Sběratel rádií bych doporučil Tesla BS275, tenhle ne.
Odpovědět