Řemínky magnetofonů

Gramofony, kazetové přehrávače, magnetofony, reproduktory, zesilovače a další
branko
Příspěvky: 5
Registrován: 24.10. 2013, 15:14

Re: Řemínky magnetofonů

Příspěvek od branko » 09.11. 2016, 13:45

dobry den mohol by som sa spýtať mam Teslu B 113 a chcel by som vediet aký ma rozmer tesnenie pod hlavou lebo to moje sa úplne rozpadlo alebo rozleptalo vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď
jardap
Příspěvky: 3
Registrován: 21.06. 2016, 15:32

Re: Řemínky magnetofonů

Příspěvek od jardap » 28.01. 2017, 11:01

řemínek 140x3 jsem ted v Praze Hloubetine kupoval za 33 Kč zde:
http://www.industrial.cz/o-krouzek-140x ... 00101.aspx
Jarda
Vrzi
Příspěvky: 35
Registrován: 23.12. 2016, 14:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Řemínky magnetofonů

Příspěvek od Vrzi » 28.01. 2017, 14:32

Já jsem kdysi sháněl řemínek do Soneta Duo. Sehnal jsem podobný v prodejně Elektroservis unás v Č.Budějovicích. Pak jsem sháněl ještě nějaké další, ale nesehnal. Náhodou jsem ale navštívil prodejnu Agrozet v Č.B., kde měli kupodivu velký výběr řemínků (vlastně ó-kroužků), které se náramně do magnetoofonu hodily a jsou tam dodnes. Čtvercový řemínek lze kulatým nahradit, ale horší je to s plochými řemínky. Ty v Agrozetu neměli. Je to přeci jem prodejna s náhradními díly pro zemědělce. Ony se ty "kulaté řemínky" vlastně používají jako těsnění, ale pro nás mgf. bastlíře jsou vyhovující.
Uživatelský avatar
Balek
Příspěvky: 180
Registrován: 17.10. 2011, 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemínky magnetofonů

Příspěvek od Balek » 28.01. 2017, 15:16

OKroužky jsou dobré, ale stalo se miá u jednoho videa že byl příliš měkký a a občas propružil což bylo vidět v obraze. Dal jsme jiný a problém ustal. U magnetofonu to asi tolik nebude vadit, ale raději na možnost tohoto porblému upozorňuji. Kdosi my vyprávl že měl u něajkého gramofonu NZC 4XX s šasim HC42 kde se to rozvibrovávalo a po výměně všeho možného nakonec vyměnil řemínek a problém ustal. Také používám O kroužky, ale raději upozorňuji na možný problém způsobený pokud je použito výrazně měkčí gumy.
a ještě jednba věc, v některých pordejnách dělají na zakázku ze zelené gumy co vydrží i oleje řemínky na míru. Jsou svařované. Nechal jsem si udělat do projektoru Meoclub a jsem s ním spokojen. Tyto řemínyk ale mají až od větší síly.
Odpovědět