Identifikace radia

Vše okolo historických rádií
Odpovědět
VVladimir
Příspěvky: 52
Registrován: 30.12. 2016, 20:21

Identifikace radia

Příspěvek od VVladimir » 30.11. 2019, 19:59

Zdravím.

Neříká někomu něco firma H.Dauerni, pravděpodobně Paříž, Francie ? Internet mlčí.
Sháním nějaké informace o této truhličce, případně nemáte někdo odkaz na francouzské weby ?

Děkuji za případné posunutí.

Vladimír
Přílohy
P1000964.JPG
P1000940.JPG
P1000928.JPG
RadioX
Příspěvky: 36
Registrován: 12.08. 2015, 20:24

Re: Identifikace radia

Příspěvek od RadioX » 01.12. 2019, 20:56

Paříž určitě ne - Berry Bouy je prdelka v centrální Francii na předměstí Bourges, kde aktuálně žije něco přes tisícovku obyvatel a počítám že v době narození inkriminované lakované škatulky to určitě nebylo víc jak polovina. Tudíž nějaký velký třípatrový radiozávod v té lokalitě, kde mohl sousedit leda tak se salaší a skladem česneku, to asi nebyl. Osobně bych tipoval že ctihodný pan Dauderni (mimochodem, to je myslím spíš "pyrenejské" příjmení) byl nějaký živnostníček bez zaměstnanců, který kompletoval, nebo přeprodával podobné zázraky a opatřoval je hrdou značkou své rodinné firmy (dneska by se tomu řeklo OEM branding). Protože takových byly možná desítky tisíc a zabývali se pouze "konfekcí", málokterého radiová dějeprava uznala za hodného zaznamenání - a pokud mlčí i vševědné jeho výsost radiomuseum.org ...

Pokud by Vás opravdu zajímalo víc, asi bych zkusil zapátrat přímo v místě. Předpokládám že ani dneska není moc věcí, které by mohli tamní patrioti světu nabídnout a proto by TŘEBA mohli být potěšeni tím, že se něco s vyrytým jménem jejich rodné hroudičky objevilo až v tak daleké zemi, jako je Tchéquie - a MOŽNÁ by je to dokonce přimělo odpovědět a sdělit nějakou tu pamětnickou informacičku.

Však co, babka mi vždycky vštěpovala, že "líná huba, holé neštěstí". Takže zde je případně mail na náčelníka tamního osadního výboru : mairie.berry-bouy@wanadoo.fr ;)
Odpovědět