Stavebnice radia Sonoreta

Vše okolo historických rádií

Re: Stavebnice radia Sonoreta

Příspěvekod jirka5 » 08.05. 2017, 23:02

Dexon teď vyprodává malé výstupáčky 100V/5W s odbočkami 1,5 a 3W za 99 Kč, tak se zkus obrátit tam. Chělo by to ovšem vzít více kusů, aby se to vyplatilo. Pozor, na fotce mají i výstupák 10W, ten by asi do Sonorety moc vhodný nebyl. Čert ví, jestli ta fotka je jenom ilustrační..... Ale ty plechy bych určitě přeskládal, jestli to ovšem půjde.

http://www.dexon.cz/katalog/plosne-inst ... r-6-w.html
jirka5
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30.06. 2013, 20:41
Bydliště: Very Stupid District (hned vedle okresu Postřižiny)

Re: Stavebnice radia Sonoreta

Příspěvekod Milan » 09.05. 2017, 18:55

To je správná poznámka, vzduchovou mezeru musí výstupní transformátor pro jednočinný výstupní stupeň mít (nebo jiný způsob kompenzace přesycení). Ten inzerovaný ji - po dotazu - také má, avšak na krajích jsou plechy svařeny. Magnetický obvod sice není tak silně uzavřen, jako při střídavém složení plechů, ale při větším výkonu koncového stupně to přinese zkreslení vlivem přesycení stejnosměrným proudem... Další otázka je kvalita plechů, atd...
Přesto pro menší výkon, pro AM přijímače, vyhoví.
Jinak si po revoluci vzpomínám na své zděšení, když se začaly prvně objevovat síťová trafa která byla svařena :) Zatímco ve škole nám vštěpovali do hlavy jak pečlivě musí být tyto plechy od sebe izolovány kvůli ztrátám vířivými proudy, některá trafa měla izolována i stahovací šrouby plechů, ale holt spotřební doba si žádá své.
Uživatelský avatar
Milan
 
Příspěvky: 624
Obrázky: 9
Registrován: 04.04. 2012, 19:01
Bydliště: Nýřany

Předchozí

Zpět na Historická rádia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 1 návštěvník

cron
TOPlist