Kdo ví co je to za rádio?

Vše okolo historických rádií
Viktor
Příspěvky: 69
Registrován: 01.07. 2015, 06:59
Bydliště: Liberec

Re: Kdo ví co je to za rádio?

Příspěvek od Viktor » 25.08. 2016, 12:41

Jasný, já jenom že obchodní název "digitální zesilovač" mi otevírá kudlu v kapse. :) Rušení bys poznal u reprodukce... v tomto případě třeba při přidávání nebo ubírání hlasitosti. V repráčkách může být slyšet šelest nebo lupání. Chlazení konců je odváděno do DPS. Někdy stačí jen nožičkami, někdy je zespodu IO vodivá ploška, která je také pájena. U výkonnějších kotlů se někdy v DPS udělají prokovy (5,9 třeba i 16 děr), které vycházejí pod IO. Zvětší se tím měděná plocha. Na drouhou stranu DPS se pak může dát i chladič, pokud tomu nebráni motiv nebo jiné součástky. Záleží na návrhu.

S Jackem... Podobný vylounout z nefunkčního notebooku, ale nejjednodušší asi bude si udělat maličkatou destičku jenom pro ten konektor a připevnit to přes distance k čelnímu panelu. Podobný konektor jsem sháněl pro jednu firmu a stejně jsme museli počkat na kontejner z Chiny.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Kdo ví co je to za rádio?

Příspěvek od Jan55 » 25.08. 2016, 14:48

Děkuji za odpověď a vysvětlení, jo, přes tyhle novodobé vymoženosti elektroniky nejsem moc kovanej, tak se omlouvám za drobné nejasnosti. Zkoušel jsem do Jacku zasouvat sluchátka a ono to vypne repra skoro hned jak to tam trochu zastrčím, zdá se, že to ovládá ten kontakt už od začátku. Jelikož na to nespěchám, tak to budu ještě hledat, nebo si řeknu ajťákovi o nějaký vrak notebooku. Ale stejně bych musel přívody k externímu Jacku naletovat na ten plošňák, což jsem v počátku nechtěl, myslel, že udělám jen prodloužení.
Ale zajímalo by mně, jak mají vyřešeno to FM bez mezifrekvencí, to jsou dnes vymoženosti a vše dostanou na malý Chip. ;)
Viktor
Příspěvky: 69
Registrován: 01.07. 2015, 06:59
Bydliště: Liberec

Re: Kdo ví co je to za rádio?

Příspěvek od Viktor » 26.08. 2016, 08:58

V poho. Ono sledovat trend už jednoho výrobce IO je velký problém, natož celý trh. Nepočítaje různé klony či samotný vývoj soudruhů a to člověk kolikrát neví co to je nebo "co tím chtěl básník říci".

Dneska se řeší FM rádio single-chip. Je to trošku jiná architektura než před 20-ti lety. :) V tomto případě bude užit něco jako má modul RDA5807. Ovládá se sériovou sběrnicí I2C.
Uživatelský avatar
Jan55
Příspěvky: 739
Registrován: 25.01. 2014, 10:52
Bydliště: Praha 9

Re: Kdo ví co je to za rádio?

Příspěvek od Jan55 » 26.08. 2016, 11:57

Viktore, děkuji za informace. Jo, holt ta technika jde mílovými kroky stále kupředu a jak se to nesleduje souvisle, tak je člověk úplně mimo :roll: No nic, ale jsou i v těch čínských manufakturách někdy i zajímavé hračky. Já si rád hraju, takže čas od času si nějakou tu blbůstku koupím. Docela jsou zajímavé různé měřiče součástek. Na rychlou jednoduchou kontrolu jsem s tím spokojen. Ale to už odbočujeme od původního vlákna.
Hezký den :thumbsup:
Odpovědět