Havel U34

Vše okolo historických rádií
michalšrot
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05. 2015, 22:12

Re: Havel U34

Příspěvek od michalšrot » 29.05. 2015, 17:02

Moc děkuji Heptodovi , že se tím zabývá , ale například na uložto to po mne chce heslo a to neumím zjistit - to bych se neobrácel na pomoc . Je to na dobré cestě jeden človíček se mi ozval a dokonce se ptal kterou mám verzi Havel U34 a slíbil , že pohledá schéma - tak čekám a možná se dočkám . Ještě vím , že něco vyšlo v radiojournal 83/2014 , ale to nemám .
Franta
Příspěvky: 286
Registrován: 17.10. 2011, 09:10
Bydliště: Zlín

Re: Havel U34

Příspěvek od Franta » 29.05. 2015, 19:25

V Radiojournalu 83/2014 vyšel článek kolegy V. Fialy s názvem "Elegantní Havel U34" a v něm je kromě fotografií také schéma (jen) koncového stupně tohoto přijímače znázorňující zvláštní řešení NF signálové cesty z anody koncové elektronky k výškovému a "hloubkovému" reproduktoru, tzv. "tonmixer", kde se potenciometrickým trimrem 20k nastaví poměr NF signálu z koncové lampy do primárů výstupních transformátorů. Tzn., že každý reproduktor má svůj vlastní výstupák.
Na červnovém setkání klubu se Vladimíra poptám jak na tom s pracemi na Havlovi je a zda by bylo možné z něj časem vyloudit nějaký ten servisák. Snad by to čtenáři Radiojournalu uvítali... Ovšem i kdyby, tak servisák by samozřejmě nebyl hnedle za měsíc... uvidíme :|
Odpovědět