RETRO Power Bank

Ostatní co nepatří do předchozích skupin
Odpovědět
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

RETRO Power Bank

Příspěvek od Patron » 11.11. 2015, 23:15

Příspěvek o LiOn bateriích mě připomněl takovou jednu hovadinku - dnešní "módou" se staly tzv. Powerbanky - malé nabíječky mobilů a tabletů s vestavěnou baterií. Jsou všude a za pár korun. Sice to někdy výrobci opravdu celkem přehánějí - nemyslím jenom s údaji o kapacitě třeba 10Ah u věcičky co má deset centimetrů a průměr jeden a půl - ale co mě třeba rozesmálo je tahle úžasná věc - https://www.eva.cz/zbozi/72686/power-ba ... vanim-auta , které chybí už jenom videoklip s Horstem Fuchsem, který v -40 startuje třílitrového Jeepa s tímto zázrakem... :lol:

Ale původní myšlenka špatná není a někdy se to opravdu hodí - mobil třeba při zapnuté navigaci má za pár hodin "vyšťaveno" a když je po ruce tahle zásobárnička energie, můžete si ho pohodlně dobít bez závislosti na síti.

Objednal jsem si z Ebaye za necelých 150 korun včetně dopravy (!!!) jednu takovou věcičku, co měla v sobě kromě 3,7 LiOn baterky a patřičného obvodu i LED svítilničku. Protože má velmi nešikovně umístěné tlačítko světla, které sebemenším pohybem v kapse zapnete, a protože k té věcičce ještě musíte mít u sebe (a neztratit) nabíjecí kablík, vzal jsem šroubováček, páječku, hóóóódně čínského lepidla do tavné pistole a všechno jsem to společně s mírně předimenzovaným mikrospínačem strčil do torza staré poctivé baterky.

LED dioda zalepená do stávající paraboly svítí doslova jako kráva a přitom s tou LiOn baterií vydrží svítit celou noc a ještě kus. Nabíjecí kablík se vejde v pohodě dovnitř a nikdy ho tak neztratíte. Mám tak baterku i nabíječku v jednom a hlavně "postaru".

Na to provedení vnitřku se prosím opravdu moc nedívejte. Vzhledem k výše zmíněné pořizovací ceně jsem ji nechtěl další prací či materiálem násobit :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: RETRO Power Bank

Příspěvek od IkaSGC » 12.11. 2015, 09:56

Retro Hi-Tech svítilna. :D Už ji jen naučit startovat auta..... :D https://www.youtube.com/watch?v=i3ujNIQucJY
Patron
Příspěvky: 38
Registrován: 10.07. 2015, 21:56

Re: RETRO Power Bank

Příspěvek od Patron » 12.11. 2015, 13:37

A já vůl před měsícem na zimu kupoval do auta novou baterku za patnáct stovek. Kdybych si tam bejval místo toho dal tohle, ušetřil bych peníze, místo a ještě jsem si mohl nabíjet telefon :twisted:
Odpovědět