DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

TV, DVD, Blu-ray, HTPC, DVB-T, DVB-S a další
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 22.11. 2012, 10:06

Vhodná pro místní příjem bez rušení - širokopásmový zesilovač 35dB UHF +VHF se hodí především pro prodejce a pro umístění na rám okna. Dálkový příjem bez rušivých efektů je nemožný. Třeba místní vysílač ve Slavonínu 44.k/10kW zahltí vstup, Velká Javorina 23.k/cca20kW testovací => poměr mezi oběma signály na vstupu zesilovače. Toto lze řešit jen kanálovými zesilovači, zádržemi, propustmi. Pokud mohu doporučit, tak vrátit v zákonné lhůtě pro " přebuditelnost telefonními operátory". Zadarmo drahá - viz recenze na "digizone, digitalnitelevize.cz - Enik, Dan a další anténáři". Můžeme vyzkoušet i osobně u mně - viz SZ.

Pěkný den přeji a těším se na návštěvu.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 22.11. 2012, 10:14

Já nic, já muzikant - nějak se to "Adminovi vymklo z podkontroly", tak mu pomáhám reálnostmi. :lol:
Snad to někomu pomůže, když se všichni "předhánějí" ve sdělování osobních zkušeností z praxe.
( tři talismánky mám pohromadě, tak musím se odreagovat)
vlatr
Příspěvky: 1
Registrován: 22.11. 2012, 18:38

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od vlatr » 22.11. 2012, 18:49

Ahoj, to je pěkná sbírka přijimatelných kanálů. Já bydlím mezi Prostějovem a Konicí v dolíku a příjem našich muxů bez problémů. Včera jsem pochodoval po střeše a zaměřil jsem se na VJ. Jede 56, nic jiného jsem nezkoušel. Na co chytáš ? A na které kanály jsou čí? Díky
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 22.11. 2012, 20:45

"Na co chytáš ? A na které kanály jsou čí?"

Tedy já čtu stále ještě málo -vidím špatně, ale na fotkách, co jsem dodal, jsou vidět jednotlivé programy a čísla kanálů, které jsou naladěny. Taaak třeba Markíza, Joj, STV , TEST1a 2 jsou slovenské, 52.k z Krížavy, 23., 56., 57. z Velké Javoriny, 44.k FANDA z Olomouce Slavonína, ostatní jsou taky známé, aspoň pro nás kutily Moraváky od Mikulova po Mikulovice - teda : dále 24. a 34.k Kahlenberg - Wien, ostatní jsou mux 1,2,3 z Kojálu (29.,40.,59.), Pradědu (36.,51.,53.) a Zlína(25.,33.,49.). Vše podle práva Bédi Tráva - a mám to zadarmo!!! ;) Antény jsou čtyři, u každé potřebné zařízení dle potřeb signálu a sloučení do rozvodu. Ten 41. a 42.k mi bohužel nejde naladit - mám kolem sebe paneláky :cry: .
PS co dál bys chtěl znát? "Nouhau je moje na RD" a je neprodejné :lol: ( jedině za nejvyšší nabídku? :?: )
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 22.11. 2012, 21:11

Abys mě moc nenadával, tak jedna z antén je:
http://www.eltasat.cz/dvb-t-pozemni-pri ... cad-bu-454
druhá pak:
http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t ... cad-mx-075
čtvrtá - nejslabší:
http://www.eltasat.cz/dvb-t-pozemni-pri ... cad-bu-119
poslední na Krížavu poslední je na 52.k=kanálová.
Fotky části slovenských tv jsou z té první.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 25.11. 2012, 14:04

Když už jsem se takto tady snažil pro lovce, tak přidám ještě z večera 24.11. onu Wien-Kahlenberg 34.k
Tedy viz přílohy:
Přílohy
Wien-34k-6.jpg
Wien-34k-5.jpg
Wien-34k-4.jpg
Wien-34k-3.jpg
Wien-34k-2.jpg
Wien-34k-1.jpg
Návštěvník

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Návštěvník » 23.12. 2012, 20:48

topas píše:Zdravím všechny tedy dva na tomto fóru.
Nemám zkušenosti s dálkovým příjmem DVB-T. Testuji anténu DTVO-6.
Pokud máte nějaké zkušenosti poznatky a nápady co se týče této malé antény tak se prosím ozvěte.
Děkuji. :) Olomouc
Zatím žádné zkušenosti. posílám data TTD z popisu:
Univerzální venkovní anténa pro příjem analogové i digitální TV;Možnost horizontálního i vertikálního příjmu;Vysoká citlivost;Odolná vůči povětrnostním podmínkám;Vestavěný zesilovač se samostatným napájecím adaptérem;Kompatibilní s HD programy; cena kolem 400,- Kč.
Technické parametry:;Frekvenční rozsah:;VHF 174-230 MHz;UHF 470-862 Mhz;Zisk:;UHF 35 dB;Napájecí napětí:;DC 6V/100mA;Impedance:;75Ohm;Rozměry:;Výška 40 mm;Šířka 130 mm ;Délka 320 mm;Váha 0,42 kg
Má plastový obal odolný povětrnostním podmínkám ? Nevyžaduje žádnou údržbu ? Funguje pro obě polarizace, nabo musím anténu natočit ? Dá se na ni chytit i slovenské pořady z Velké Javoriny ? Zesilovač nerozbíjí svým velkým ziskem ostatní programy ? Je tak dobrá jak ji chválí na internetu a z recenzí ? Zatím ahoj Jirka L.
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 23.12. 2012, 21:51

Vážený Návštěvníku (Jirko L),
u mně by tento druh antény byl vhodný pod střechou jen pro příjem Kojálu, Slavonína a možná i Praděda. S největší pravděpodobností bych ale měl Slavonínem přebuzený přijímač, protože tato anténa má na vstupu pro mně nevyhovující zesilovač =35dB a já jsem od vysílače cca 800m - Slavonín musím i v současnosti tlumit kanálovou zádrží. Protože neznám bližší technické údaje související s Tvým příjmem , jako je třeba QTH, RD/panelák, orientace příjmu antény jednotlivých vysílačů, terénní profil atd., nemohu se (bez věštecké koule, kterou mi Ježíšek odmítl dodat za jakoukoliv cenu !!! ) zodpovědně vyjádřit a dát Ti tak drobný dáreček pod stromeček v podobě relevantních informací. Ostatní na tom s odpovědí v tomto stádiu informací budou asi ( pravděpodobně spíš jistě) stejného názoru. Předpokládám, že sis "TTD" o "anténě" získal na netu, třeba zde: http://dvb-t-anteny.heureka.cz/emos-dvb ... 6/recenze/ Otázky : " Má plastový obal odolný povětrnostním podmínkám ? Nevyžaduje žádnou údržbu ? Funguje pro obě polarizace, nabo musím anténu natočit ? Dá se na ni chytit i slovenské pořady z Velké Javoriny ? Zesilovač nerozbíjí svým velkým ziskem ostatní programy ? Je tak dobrá jak ji chválí na internetu a z recenzí ? jsou zodpovězené výrobcem/prodejcem třeba v uvedeném odkazu - recenzích.
Pokud se rozhodneš ji vrátit, můžeš si ji vyměnit za méně širokopásmovou (VHF 174-230 MHz je dnes na Moravě bezpředmětný a nebude v dohledné době osazený DVB-T signálem), s menším nebo žádným zesílením
a tím i možností doplnit takto novou anténu vhodnějším zesilovačem. Uděláš mi tak neskonalou radost, pokud se rozhodneš pro dálkový a současně místní příjem pozemních tv vysílačů. Pokud by ses rád dověděl něco bližšího z mých skromných postřehů z příjmu nejen V.J v Olomouci, dej vědět pomocí SZ (po přihlášení) nebo i tady. Moje možnosti v Olomouci jsem veřejně uvedl výše v podobě fotografií přijatého signálu jednotlivých kanálů bez nároku na odměnu (pochválit mě může každý, nadávky si schovejte pro sebe :) ), pro informaci všech, co sem přijdou nahlédnout. Možná se Ti potom ozvou i znalejší a zkušenější, než já, nebo dokonce i profesionální anténáři z Tvého bydliště.
Škodaje, že se tady dosud nikdo jiný nesvěřil se svými pokusy i zkušenostmi.

Přesto Ti přeji, jako všem na tomto zajímavém radio-fóru, pěkné vánoční svátky s tzv. místním příjmem tv kanálů, které jistě tato pozoruhodná "anténa" je schopná dodat do Tvého tv přijímače , hodně pevné zdraví i nervy v pracovním procesu v novém roce Nového světa, kterého jsme se zatím všichni dočkali..
Uživatelský avatar
Jirka84835751
Moderátor
Příspěvky: 950
Registrován: 17.10. 2011, 18:51
Bydliště: U Mohelnice dál od Olomouce

Re: DVB-T a dálkový příjem na střední Moravě

Příspěvek od Jirka84835751 » 08.01. 2013, 21:28

Pro ostatní zájemce přidávám, odkud občas čerpám drobnosti nejen z následujících stránek:
http://www.dxforum.vysielace.sk/
Odpovědět