Generátor SSG20

Sekce určená pro rady začátečníkům. Nerozumíte základním pojmům? Zde je vaše místo ...
Odpovědět
Petr V.
Příspěvky: 3
Registrován: 09.03. 2013, 18:15
Bydliště: Prostějov

Generátor SSG20

Příspěvek od Petr V. » 19.04. 2015, 14:38

Dobrý den. Pánové, narazil jsem na netu na stránky,kde se nabízí signální generátor SSG20. Máte jej už někdo doma? Myslíte že je něco takového vhodného na moje prvotní seznamování se slaďováním a kontrolou rádiových (elektronkových) radiopřijímačů? S opravami už nějakou zkušenost mám,ale pokud je přístroj rozladěn,má malou citlivost,nebo někdo už vrtal do cívek... Rád bych se prostě ve svém kutění dostal dál a něčemu dalšímu se přiučil. Má cenu do toho "jít" ?
http://radiox.cz/srs/reader.php?hs=678& ... D91233crrg
lubos1961
Příspěvky: 76
Registrován: 23.12. 2014, 21:01

Re: Generátor SSG20

Příspěvek od lubos1961 » 19.04. 2015, 19:59

Já už jej mám, stavebnice obsahuje již hotové a osazené desky které je třeba mezi sebou pouze propájet kablíky a zapájet jeden tranzistor a už to frčí. Ovládání je jedním knoflíkem nebo i z PC. Nastavení úžasné od 1 Hz do 40MHz s možností AM modulace vnitřním oscilátorem nastavitelným od 0 do 30kHz s různými nastaveními. Veškeré poslední nastavení vždy zůstává i po přerušení napájení a krom toho lze využít rychlý přístup na 12 předvoleb do kterých je možno si uložit další vlastní nastavení. Napájení 5V nebo 7 až 12V při odběru 150mA. Existuje také jednodušší verze SSG10 bez displeje a ovládanou pouze přes PC. Pro blbovzdornost je potřeba výstup signálu ještě ošetřit nějakým třeba tranz. oddělovacím obvodem hlavně pro použití u elektronkových přijímačů což je uvedeno i v dokumentaci. Jinak za tu cenu velice přesný, jednoduše ovladatelný a mnohostranně využitelný oscilátor.
Odpovědět