Zásuvka

Prostor pro debaty, které nijak nesouvisí s historickou technikou. Zde je možné psát vše co Vás napadne ...
Odpovědět
Venda
Příspěvky: 53
Registrován: 09.06. 2015, 08:17

Zásuvka

Příspěvek od Venda » 13.11. 2019, 12:10

Dobrý den, jde u nás koupit zásuvka na 230 Volt, která má levou (fázovou) zdířku o větším průměru? Mám tu několikzahraničních "strojoven", které tyto 2vodičové šňůry, se silnějším jedním kolíkem mají. Ochrana proti přehození pracovních vodičů. Děkuji. Vendy
Naposledy upravil(a) Venda dne 13.11. 2019, 15:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mastervoice
Příspěvky: 55
Registrován: 29.09. 2012, 17:31
Bydliště: okr.Karviná

Re: Zásuvka

Příspěvek od mastervoice » 13.11. 2019, 13:10

nikdy jsem se nesetkal...no a kdyby se plastový kryt zásuvky vrtl na větší Φ ?
míry bohužel neuvádíš
(nebo redukčka-adaptér z marketu ? prohledej na netu)
Uživatelský avatar
Heptoda
Příspěvky: 1243
Registrován: 20.10. 2011, 17:24

Re: Zásuvka

Příspěvek od Heptoda » 13.11. 2019, 14:31

Tak to jsem taky neviděl.... Nechci se dotknout, ale vzpomněl jsem si na moji mámu. To bylo s nějakou no name indukčkou, a tam byl jeden kolík DELŠÍ. Ono to vypadalo také tak trochu, že je větší. No a máma to cpala v létě na verandě do zásuvky s clonkou! A taky tvrdila, že je to nějaký tlustý a nejde to tam strčit... Ty máš kolíky stejně dlouhé? A zasuvku s clonkou nebo bez? A pozor na prodlužku, tam clonky většinou jsou!!
Venda
Příspěvky: 53
Registrován: 09.06. 2015, 08:17

Re: Zásuvka

Příspěvek od Venda » 13.11. 2019, 16:50

Omlouvám se, posypal bysem se i popelem, ale topení je plynové. Rozdělal jsem jednu ZS a hnědý je na ten kratší a ten dlouhý je modrý. Zařízení 2. tř., takže dvoudrátově přívod. No, já semsi dal na bok stolu takovou tu prodlušku s držákem na přidělání na zeď. Mám to 3x po třech, takže jsem i rozfázoval. Ale jak ten elektrikář může u nás v podniku dělat elektriku? Říkal mi něco o (myslím) francouzkých atypických vidlicích. :mrgreen: No, neviděl to, ale popsal jsem mu to snad dobře.Ale, že je jeden delší , to věděl. A říkal, že to je fázový, ale to je snad blbost, ne? Proběhal jsem net a píšou o nulovém pracovním. To by i dávalo smysl. U staré "čápovky" na chalopě, je také ten placatý dlouhý "nulák" a fáze jsou krátké. Tak se moc omlouvám za mystifikaci, ale on ten delší vypadal fakt i silnější. Dr. Šuplér to ale spolehlivě vyvrátil. ;) Tak snad to někomu i pomůže, ta moje trotlovina. :lol:
RadioX
Příspěvky: 36
Registrován: 12.08. 2015, 20:24

Re: Zásuvka

Příspěvek od RadioX » 13.11. 2019, 19:05

Velmi pěkně zpracovaný a názorný přehled zásuvek je zde : http://www.zasuvky.eu
Odpovědět