Prodám TESLA Orava 237

Inzeráty o prodeji

Re: ´Prodám ruskou TV Rekord

Příspěvekod houmr » 06.04. 2018, 04:49

Přiznám se, že byla doba, kdy jsem přemýšlel o tom, že tenhle kus rozeberu právě pro tyhle staré, ale spolehlivé kondenzátory...
houmr

Re: Prodám TESLA Orava 237

Příspěvekod houmr » 16.04. 2018, 05:36

Další na řadě je Orava 237. I tuhle TV mám rád, až na obrazovku je totiž shodná s Oravou 226, se kterou jsem prožil dětství - rodiče ji dostali jako svatební dar, takže všechny ty večerníčky, Magiony, Studia Kamarád jsme s bratrem shlédli na Oravě 226. Krom "přepínání na druhý program" mám vzpomínky na neustálé skákání obrazu a na to, že jednoho dne po zapnutí byl obraz bez jasu (byly vidět jen občas nějaké světlejší místa). Tátovi kdosi řekl, že je to obrazovka a Oravu 226 nahradil na další léta rumunský Sirius zakoupený v partiové prodejně...

Tahle Orava 237 má obrazovku v solidním stavu, a opět má nějaké nedostatky - kromě obligátní nelinearity ve svislém směru je tam dobově nahrazen zřejmě vydřený potenciometr na VHF tuneru HOPT potenciometrem tónové clony. Během několika hodin, kdy jsem běl televizi teď naposledy puštěnou, pozvolna odešla citlivost na pásmu UHF. "Teče" hmota co je do ní zalítá obrazovka v rámečku. Ta drží pevně a nevypadne, ale pokud budete TV provozovat, nebo bude v teplejším místě, raději bych pod ní dal nějakou podložku. Při příjmu v I.TV pásmu jsem zjistil, že někde zřejmě srší VN (praskot ve zvuku).

Jinak bedýnka je v nádherném stavu, není nikde vyšisovaná ani poškrábaná.

https://aukro.cz/funkcni-tv-tesla-orava ... 6926853402

237 1.jpg

237 2.jpg

237 3.jpg
houmr

Předchozí

Zpět na Prodám