Dražím C428 a 4283U Andrea

Inzeráty o prodeji

Re: Prodám Pallas

Příspěvekod houmr » 08.11. 2018, 20:20

Marcelu si nakonec odvezl výherce Aleše, myslím, že bude v dobrých rukou. Proto místo ní vystavuji Pallase. Obrázek této televize jsem vždycky považoval za stranově převrácenou, reproduktory přece všechny televize měly na pravé straně... Ale samozřejmě je to správně - ovládací prvky byly tehdy součástí typizovaného šasi, takže reproduktor musel vlevo.
Konkrétně tento kousek má bedýnku v dobrém stavu, horší jsou na tom ty plastové věci - na rámečku kolem obrazovky je pár poškození a na zadní stěně schází zaslepovací kolečko u obrazovky. Obrazovka solidní, od východoněmeckých soudruhů. Obraz v pořádku, nejde zvuk, ten je překryt nějakou oscilací (dodělávaný CCIR zvuk v tom prsty nemá). Nefunguje vypínač na potenciometru hlasitosti.

Zde je odkaz na aukci:

https://aukro.cz/funkcni-cernobila-elek ... 6937189297

A zde nějaké fotky, navíc dokumentující můj "klid na práci"

Pallas s Davídkem.jpg

Pallas.jpg

Pallas 3.jpg
houmr

Příspěvekod Radiator » 15.11. 2018, 22:56

Wow, jaké staré televízory, normálne spomínam, nostalgia. Je to krása!
Radiator

Dražím C428 a 4283U Andrea

Příspěvekod houmr » 18.11. 2018, 19:31

Pallas už je pryč, teď zase něco z pozdější doby:
za ČB sekci teď nominuji Andreu - společně se setrou Světlanou byly představitelkami posleních "neimpulsních" černobílých televizí. Andrea měla narozdíl od Světlany jen "udpown", zajímalo by mne, jak se lišily cenově. Tohle senzorové přepínání nahorů/dolů je snad to nejtragičtější, co inženýři v Oravě vymysleli. V tlačítkovém provedení bylo totéž na C110 první verze (tam bylo navíc tlačítko vracející se na první předvolbu). Při stisku senzoru se totiž program nepřepnul, ale nejdříve se ukáže číslo na obrazovce, teprve až cca po sekundě se program přepne. Mít to doma, asi bych to brzo prohodil oknem. Když jsem ještě v nultých letech C110 repasoval pro různé lidi na ubytovny apod. nejdříve jsem zkoušel změnou hodnot kondenzátorů to trochu zrychlit - přepínání mělo ale setrvačnost, takže to pak mělo tendenci přepnout o program navíc. Nakonec jsem to řešil rovnou výměnou za předvolbu ze Světlan, Saturnů a STéček - jsou snadno záměnné.
Konkrétně tenhle kousek je v dobrém stavu, po výměně obrazovky - ta je ruská 61LK1B, ale pěkná. Bedýnka taktéž nepoškrábaná.

A zástupkyně za barevné je C428. Televize, která se "narodila" do doby, kdy byl hlad po všem "západním", byť to byl třeba šunt z Číny. Navíc tím že takto luxusně vybavená TV byla vyráběná jen s obrazovkou 56cm to v Tesle moc nevylepšili. Přesto mi jich pár rukama prošlo a byly to vcelku dobré a bezproblémové televize. Co bylo tragické byl ovladač, a to jak výdrží, tak uspořádáním toho miliónu tlačítek (ten bohužel nemám).
Ta moje nabízená je také v dobrém stavu, obrazovka výborná, bedýnka krásná, jen je vymačkaná guma tlačítek a násobič není původní (je i jiný typ, ten co se používal v C416 s přibastleným trimrem ostření)

Zde jsou odkazy na aukce:

https://aukro.cz/funkcni-cernobila-televize-tesla-andrea-4283u-6937994601

https://aukro.cz/funkcni-barevna-televize-tesla-c428-stereo-txt-6937659837

A zde nějaké obrázky Andrey:

63 Andrea 3.jpg

63 Andrea 6.jpg

63 Andrea 5.jpg
Naposledy upravil houmr dne 18.11. 2018, 19:39, celkově upraveno 1
houmr

Příspěvekod houmr » 18.11. 2018, 19:35

A tady ta C428: