Měřící technika včerejška

Vše ostatní co nepatří do předchozích skupin
smolka459

Re: Měřící technika včerejška

Příspěvek od smolka459 » 10.03. 2015, 11:46

...ale to je v pořádku. Jako silnoproudař asi jistě víte, že u megmetu při měřeni izolačního odporu se točí kličkou doprava, néé jinak. Při točení se ručka ustálí na nějakém místě a vy odečtete hodnotu odporu. Pokud bude nulový odpor - zkrat na měřeném zařízení , tak ručka sejde na nulu .Vyzkoušejte zkratováním svorek. Po ukončení měření ručka ukazuje libovolnou hodnotu, nevrací se na nulu.
Ano i na megmetech múžou být závady, můžete ji snadno zjistit popsaným testem se zkratovanými svorkami. Pokud budete točit kličkou (prosim doprava), a ručka nebude ukazovat nulu , tak je megmet vadný.
//směrem doprava mám na mysli směr pohybu hodinových ručiček//
Prosim dejte vědět jak to dopadlo.
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Měřící technika včerejška

Příspěvek od IkaSGC » 10.03. 2015, 12:54

Jak budu doma tak vyzkouším a napíšu. Je pravdou že už jsem ho roky nedržel v ruce a po pravdě sem ho nějak moc nezkoumal. Koupil sem ho v army vyprodeji za nějaké drobné. Jen mě nenapadlo proč je na krabičce napsané KO.... Nevím zkontroluji znovu a napíšu. :D

Funkční megmet jsem držel naposledy na praxích na škole. A ani tehdá sme s ním nepracovali.
IkaSGC
Příspěvky: 137
Registrován: 31.12. 2014, 16:11

Re: Měřící technika včerejška

Příspěvek od IkaSGC » 11.03. 2015, 21:59

Tak jsem si to s tím megmetem zapamatoval špatně.... Po letech sem ho vyhrabal a na prázdno se ručička zastaví na 10 a při zkratu letí úplně na stranu za nulu.

Je to naprosto stejný megmet jako na začátku na druhé fotce. Tedy 500V.
Odpovědět